07. marca 2018

NHL: Chára a Jurčo víťazne, Hall bodoval v 26. zápase v rade

Hokejisti Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom zdolali v noci na stredu v zámorskej NHL Detroit 6:5 po predĺžení. Hlavnou postavou duelu bol domáci útočník Brad Marchand, ktorý v ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 7. marca (TASR) - Hokejisti Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom zdolali v noci na stredu v zámorskej NHL Detroit 6:5 po predĺžení. Hlavnou postavou duelu bol domáci útočník Brad Marchand, ktorý v extračase rozhodol o triumfe Bruins, celkovo si v zápase pripísal tri góly a dve asistencie.

Z víťazstva sa tešil aj slovenský krídelník Tomáš Jurčo, ktorého Chicago si doma poradilo s Coloradom 2:1 po predĺžení. Hráči Vegas Golden Knights v zostave s Tomášom Tatarom prehrali v Columbuse 1:4. Winnipeg bez Marka Daňa triumfoval na ľade New Yorku Rangers 3:0, výhru hostí zariadil hetrikom fínsky útočník Patrik Laine.

Hokejisti New Jersey zvíťazili nad Montrealom 6:4 aj vďaka dvom asistenciám Taylora Halla, ktorý tak bodoval už v 26. zápase v rade.