06. decembra 2016

NHL: Chára sa vrátil po zranení, Boston zdolal Floridu

Drew Stafford (12) z Winnipegu Jets a hráči Bostonu Bruins Zdeno Chára (33) a Riley Nash počas zápasu zámorskej NHL 17. októbra 2016 vo Winnipegu. Foto: TASR/AP
New York 6. decembra (TASR) - Hokejisti Bostonu zvíťazili v noci na utorok v zámorskej NHL nad Floridou 4:3 po predĺžení. Bruins nastúpili v zostave už aj s uzdraveným kapitánom Zdenom Chárom, ktorý vynechal predchádzajúcich šesť duelov pre zranenie v dolnej časti tela. Slovenský obranca odohral v domácom drese takmer 24 minút, mal jednu strelu na bránku, mínusový bod a rozdal aj tri bodyčeky.

Stretnutie bohaté na góly videli diváci v Pittsburghu, kde Penguins zdolali Ottawu 8:5. Hetrikom sa za domácich blysol Bryan Rust.