08. januára 2018

NHL: Daňo prispel gólom k víťazstvu Winnipegu, Chára asistoval

Hráč Winnipeg Dustin Byfuglien (33) sa raduje spolu s brankárom Hellebuyckom (37) z víťazstva tímu nad San Jose. Foto: TASR/AP
New York 8. januára (TASR) - Slovenský hokejista Marko Daňo prispel v noci na pondelok v zámorskej NHL gólom k víťazstvu Winnipegu nad San Jose 4:1. Obranca Bostonu Zdeno Chára si na ľade Pittsburghu pripísal na konto asistenciu a dva plusové body, Bruins však prehrali s Penguins 5:6 po predĺžení. Pre Boston to bola iba tretia prehra z uplynulých 11 stretnutí. Detroit s Tomášom Tatarom podľahol Tampe Bay 2:5, slovenský útočník zaznamenal tri mínusky. Chicago s Richardom Pánikom zdolalo Edmonton bez Andreja Sekeru 4:1.

Hokejisti New York Islanders s Jaroslavom Halákom zvíťazili v nedeľňajšom zápase na domácom ľade nad New Jersey Devils 5:4 po predĺžení a nájazdoch. Slovenský brankár "ostrovanov" kryl 42 striel, mal 91,3% úspešnosť zákrokov a nepustil za chrbát ani jeden z piatich samostatných nájazdov New Jersey. V rozstrele sa ako jediný presadil Brock Nelson. Islanders tak ukončili päťzápasovú sériu prehier.