Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. septembra 2009

NITRA: Počas sobotnej Bielej noci otvorené múzeá, galérie a divadloPri príležitosti medzinárodného divadelného festivalu Divadelná Nitra ožijú v sobotu v nočných hodinách priestory Nitrianskej galérie, Ponitrianskeho múzea, Synagógy a Starého divadla Karola Spišáka rôznymi podujatiami.Zdieľať
Sobotná noc bude v Nitre biela. Od 18:00 do polnoci budú pre verejnosť otvorené priestory Nitrianskej galérie, Ponitrianskeho múzea, Synagógy a Starého divadla Karola Spišáka. Návštevníci si budú môcť pozrieť výstavy sprevádzané lektorským výkladom. Biela noc je sprievodným podujatím medzinárodného festivalu Divadelná Nitra.

Návštevníci Synagógy si budú môcť pozrieť stálu expozíciu Osudy slovenských Židov, výstavu grafík Shragu Weila, nitrianskeho rodáka žijúceho v Izraeli, a výstavu Kaštiele Nitrianskeho kraja. O 22:00 bude v Synagóge divadelné predstavenie Malé nočné príbehy, ktoré pripraví Teatro Matita zo Slovinska.

Staré divadlo Karola Spišáka otvorí priestory od 23:30 exkurziou ZZ – Zabudnuté príbehy Za oponou divadla v réžii Divadelného spoločenstva Le Mon.

V Nitrianskej galérii si záujemcovia o umenie budú môcť pozrieť výstavy Nový priestor, nová hra, na ktorej sa prezentuje nová generácia scénografov a kostýmových výtvarníkov a Scéna N`89 tvorbou súčasných členov Združenia výtvarníkov N`89. K ďalším dvom výstavám Poznać Poznań a Home nets (to be continued) bude lektorský výklad o 21:15. Bielu noc v galérii otvorí koncert skupiny UMK na živo(t) o 18:30.

V Ponitrianskom múzeu budú sprístupnené výstavy Najvýznamnejšie výskumy slovenskej archeológie, Nitriansko v zrkadle vekov, Živočíchy našich vôd a lesov, Ľudovít Bebjak: Dielo a Múzeum ilúzií.

Pešou zónou prejde o 20:00 lampiónový sprievod s hudobným sprievodom Swingless Dixieland Jazz Band na vlečke historického traktora. Vyvrcholí na nádvorí pod Nitrianskym hradom ohňovou šou. Na Svätoplukovom námestí bude aj počas Bielej noci nomadSPACE – Potulná galéria, ktorá bude premietať krátke videá mladých výtvarníkov na tému Nežnej revolúcie.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Beyoncé by mala vystúpiť v Malajzii, moslimská strana je proti
<< predchádzajúci článok
Red Hot Chili Peppers sú nominovaní do Rock”n”rollovej siene slávy