Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. decembra 2017

NKÚ chce v budúcom roku preveriť liekovú politiku na SlovenskuNajvyšší kontrolný úrad (NKÚ) sa chce v budúcom roku bližšie pozrieť na liekovú politiku na Slovensku. Avizuje to jeho šéf Karol Mitrík.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Alexandra Moštková
Bratislava 21. decembra (TASR) - Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) sa chce v budúcom roku bližšie pozrieť na liekovú politiku na Slovensku. Avizuje to jeho šéf Karol Mitrík.


Kontrolóri si pod drobnohľad vezmú náklady na lieky. Slovensko plánujú porovnávať s Českom či Bieloruskom. "Chceli by sme to porovnávať na jednotlivé medicínske výkony," povedal Mitrík.

V Česku podľa Mitríka už takáto kontrola prebehla a ukázala, že v tejto veci sa niekde vo veľkom obchádzal zákon o verejnom obstarávaní. "Lieky sa kupovali narýchlo a oproti štandardnej cene boli niekoľkonásobne drahšie," uviedol.

NKÚ prednedávnom ukončil kontrolu v zdravotných poisťovniach. Zverejnenie výsledkov sľubuje Mitrík začiatkom budúceho roka. V roku 2018 si podľa jeho slov kontrolóri tiež preveria, či ministerstvo zdravotníctva plní opatrenia, ktoré mu NKÚ zadefinoval napríklad vo vzťahu k eZdraviu.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MAJTE OČI NA STOPKÁCH: V Bratislave hlásia nehody a zhustenú premávku
<< predchádzajúci článok
Pri domovej prehliadke v Seredi našli odcudzenú sedaciu súpravu

NKÚ chce v budúcom roku preveriť liekovú politiku na Slovensku - diskusné fórum čitateľov