Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. marca 2012

Novozvolení poslanci dostanú nové notebookyKancelária Národnej rady SR zaobstará pre novozvolených poslancov notebooky prostredníctvom elektronickej aukcie. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa kancelárie Darina Jahelková. Ako ...Zdieľať
notebook BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) - Kancelária Národnej rady SR zaobstará pre novozvolených poslancov notebooky prostredníctvom elektronickej aukcie.


Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa kancelárie Darina Jahelková. Ako uviedla, kancelária určite nebude riešiť zabezpečovanie technických prostriedkov pre poslancov cez priame zadanie. "Referát verejného obstarávania má pripravené výberové konanie, na základe ktorého sa uzatvorí Rámcová dohoda s asi piatimi dodávateľmi výpočtovej techniky," vysvetlila proces.

Následne, keď bude jasné, koľko notebookov treba, tak sa rámcová zmluva otvorí a všetci potenciálni dodávatelia sa budú musieť zúčastniť na elektronickej aukcii. Víťaz s najlepšou cenou sa stane dodávateľom na základe čiastkovej zmluvy, objasnila hovorkyňa.

Na otázku ako kancelária naloží s notebookmi a ostatnými technickými prostriedkami potrebnými na výkon poslaneckého mandátu bývalých poslancov, Jahelková reagovala, že poslancom takéto prostriedky patria v rozsahu a za podmienok ustanovených uznesením národnej rady a po skončení volebného obdobia bývalým poslancom zostávajú.

Tomáš Galbavý (bývalý poslanec za SDKÚ-DS) na otázku, či sa už rozhodol, ako naloží so svojím poslaneckým notebookom, odpovedal, že ten jeho je v takom katastrofálnom stave, že by pravdepodobne človeka, ktorého by ním chcel obdarovať, urazil. Dodal, že "ten notebook už asi nikto nikdy nebude chcieť". Bývalá poslankyňa za SaS Jana Kiššová o budúcnosti svojho poslaneckého notebooku ešte nerozmýšľala. Skonštatovala, že teraz rieši dôležitejšie veci, ako notebook.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico prerokuje s opozíciou zrušenie trestnoprávnej imunity
<< predchádzajúci článok
Ministri financií definitívne schválili pomoc pre Grécko

Novozvolení poslanci dostanú nové notebooky - diskusné fórum čitateľov