Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. mája 2006

Nový garantovaný vklad VÚB s dvojnásobným bonusomVÚB banka oddnes ponúka svojim klientom ďalšiu, v poradí už piatu sériu Garantovaného vkladu v celkovej výške 500 miliónov Sk. Inovovaný Garantovaný vklad môže dosiahnuť pri 2 – ročnej viazanosti ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. mája (WN/PS) - VÚB banka oddnes ponúka svojim klientom ďalšiu, v poradí už piatu sériu Garantovaného vkladu v celkovej výške 500 miliónov Sk. Inovovaný Garantovaný vklad môže dosiahnuť pri 2 – ročnej viazanosti výnos až 14%. Výška výnosu je závislá len od vývoja kurzu slovenskej koruny a eura. Garantovaný vklad bude v predaji do 16. júna 2006.

Viac ako 55% úspor slovenských domácností je uložených vo forme bankových vkladov. Aj keď úrokové sadzby klasických termínovaných vkladov v poslednom období vzrástli, ľudia stále hľadajú možnosti vyššieho zhodnotenia. To im ponúkajú podielové fondy, no nie každý klient je ochotný akceptovať aj riziko spojené s kolektívnym investovaním. Vhodnú alternatívu ponúkajúcu možnosť nadpriemerných výnosov s garanciou zhodnotenia úspor aj pri nepriaznivom vývoji, prináša teraz VÚB banka vo forme svojho piateho Garantovaného vkladu.

Oproti predchádzajúcim sériám zaznamenal nový Garantovaný vklad viacero podstatných zmien:

- doba viazanosti sa skrátila na 2 roky, takže jeho prostredníctvom môžu výhodne zhodnotiť svoje úspory aj ľudia, ktorí predpokladajú, že ich budú potrebovať skôr ako o 4-5 rokov, čo je bežná doba viazanosti u iných garantovaných produktov,

- výška bonusového úroku garantovaného vkladu vzhľadom na dobu viazanosti sa zdvojnásobila. Za dva roky môže dosiahnuť až 14% (v predchádzajúcej tranži to bolo 14% za 4 roky),

- kritériom pre vyplatenie výnosov už nie je vývoj akciových indexov, ale vývoj kurzu slovenskej koruny voči euru,

- minimálny ročný garantovaný výnos vzrástol o 50% - z 1% na 1,5% (t.j. 3% počas celej doby viazanosti).

Absolútnou novinkou medzi garantovanými produktmi na Slovensku je závislosť výšky výnosov Garantovaného vkladu na vývoji kurzov slovenskej koruny a eura. „Vzhľadom na vývoj slovenskej ekonomiky a náš plánovaný vstup do európskej menovej únie v roku 2009 sú reálne predpoklady, že slovenská koruna bude voči euru naďalej posilňovať. Očakávame, že naši klienti, ktorí investujú prostredníctvom Garantovaného vkladu, sa tak budú môcť tešiť z nadpriemerných výnosov,“ povedal Mário Drosc, vrchný riaditeľ retailového bankovníctva VÚB banky. Na bonusový úrok má klient nárok v prípade, že kurz slovenskej koruny voči euru po 1, resp. 2 rokoch bude na úrovni nižšej ako 97% z pôvodnej hodnoty. Výška bonusového úroku po prvom roku je 6,5%, po druhom roku je to 7,5%. Výnosy z Garantovaného vkladu budú klientom vyplácané ročne.

Minimálna výška investície je 10 000 Sk, pričom nie je potrebné, aby mal klient vedený účet vo VÚB banke. Investícia je vo forme vkladu, a preto je chránená v rámci Fondu ochrany vkladov. Produkt umožňuje aj predčasný výber v plnej výške vkladu. Na rozdiel od investícii do podielových fondov nemusí klient platiť žiadne správcovské či výstupné poplatky. S investovaním do Garantovaného vkladu sa spája iba jediný – vstupný poplatok 1,5% z vloženého kapitálu a počas celých dvoch rokov investície klient už nič neplatí.

Garantované vklady VÚB si za 5 mesiacov získali veľkú popularitu, o čom svedčí aj fakt, že klienti do tohto produktu investovali už viac ako 1,4 miliardy Sk.

Podľa prestížneho ekonomického magazínu Global Finance je VÚB banka najlepšou bankou na Slovensku. Ocenenie Best Emerging Market Bank in Slovakia, ktoré VÚB banka získala v marci 2006 už druhýkrát za sebou, ju zároveň zaraďuje k najlepším bankám na novovznikajúcich trhoch Strednej a Východnej Európy.

VÚB je členom medzinárodnej bankovej skupiny Gruppo Banca Intesa, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Na Slovensku poskytuje svoje služby prostredníctvom 207 retailových pobočiek a 11 hypotekárnych centier. VÚB zároveň prevádzkuje viac ako dve desiatky firemných pobočiek, ktoré predstavujú najširšiu sieť bankových pracovísk špecializovaných výlučne na poskytovanie služieb malým a stredným podnikom a samospráve.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
S ročným zúčtovaním poistného nesúhlasí ani Klub 500
<< predchádzajúci článok
Peking obviňuje dalajlámu z podnecovania nepokojov v Tibete

Nový garantovaný vklad VÚB s dvojnásobným bonusom - diskusné fórum čitateľov