Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

02. augusta 2018

Nový Samsung Galaxy Tab S4 vám pomôže zvládnuť viac, nech už ste kdekoľvekVďaka prostrediu Samsung DeX, dlhšej výdrži batérie a vylepšenému dotykovému peru S Pen poskytuje tablet Samsung Galaxy Tab S4 väčšiu produktivitu a podmanivejšiu zábavu – kedykoľvek a kdekoľvek.Zdieľať
Nový Samsung Galaxy Tab S4 vám pomôže zvládnuť viac, nech už ste kdekoľvek

Na Slovensku navyše zákazníci v rámci predobjednávok získajú Ochranný kryt s klávesnicou ako darček,

Bratislava, 1. augusta 2018 – Spoločnosť Samsung Electronics dnes uviedla na trh nový tablet Samsung Galaxy Tab S4 s novým operačným systémom Android, čo sú vlastne dve zariadenia v jednom určené pre tých, ktorí chcú zvládnuť viac – či už ste na cestách, v práci, doma alebo kdekoľvek inde. Samsung Galaxy Tab S4 prináša funkcie, ktoré vám umožnia pracovať inteligentnejšie, pretože vám zaistia maximálnu efektivitu. Taktiež vďaka vyladenému modernému dizajnu, podmanivému obrazu, štyrom reproduktorom a vylepšeným funkciám pre zábavu je Samsung Galaxy Tab S4 dokonalým prístrojom pre tých, ktorí potrebujú zariadenie, ktoré je prenosné ako tablet a výkonné ako stolný počítač.

Nový tablet Galaxy Tab S4 bude na Slovensku dostupný v LTE verzii od 24. augusta 2018 a Wi-Fi verzii začiatkom septembra a to v dvoch farebných variantoch – čiernom a šedom. Odporúčaná maloobchodná cena tabletu bude 759 € za verziu s LTE a 699 € za verziu s Wi-Fi. S tabletom Galaxy Tab S4 navyše môžete nielen využívať dáta, ale aj telefonovať. Tablet Galaxy Tab S4 podporuje štandard LTE Cat 16.

Odporúčaná maloobchodná cena príslušenstva v podobe Ochranného krytu s klávesnicou (POGO) bude 129,90 € a Polohovateľného puzdra 59,90 €. Pokiaľ si zákazníci tablet Galaxy Tab S4 predobjednajú v termíne od 2. augusta do 23. augusta 2018 alebo do vypredania zásob, dostanú Ochranný kryt s klávesnicou ako darček.

„Spoločnosť Samsung je presvedčená, že tablety hrajú stále dôležitejšiu úlohu, pretože ľuďom zjednodušujú život a spríjemňujú mobilný zážitok,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy Tab S4 predstavuje špičkový tablet vybavený prostredím Samsung DeX, ktoré užívateľom umožňuje pracovať na absolútne maximum, nech už sú kdekoľvek. Zároveň nás teší, že môžeme zákazníkom ponúknuť prístroj vybavený funkciami, ktoré im poskytnú zábavu vo chvíľach oddychu.“

Väčšia produktivita s prostredím Samsung DeX a dotykovým perom S Pen
V prípade Galaxy Tab S4 je to vôbec po prvýkrát, čo Samsung ponúka na tabletoch prostredie Samsung DeX. Po pripojení k Voliteľnému krytu s klávesnicou (predáva sa samostatne) alebo po spustení z panelu pre rýchly prístup aktivuje Galaxy Tab S4 prostredie Samsung DeX, a dáva tak užívateľom možnosť prepnúť z rozhrania operačného systému Android do prostredia stolného počítača. S pomocou prostredia Samsung DeX môžete priamo v tablete Galaxy Tab S4 otvoriť aplikácie pre Android, vrátane balíka Microsoft Office, v niekoľkých oknách rovnako ako na stolnom počítači a v prípade potreby meniť ich veľkosť. Môžete rovnako presúvať obsah medzi aplikáciami a používať príkazy a klávesové skratky, hrať hry alebo pracovať s multimédiami (fotografie, prehrávanie videí a pod.).

Samozrejmosťou je možnosť používať externú klávesnicu, myš aj monitor – DeX podporuje rozlíšenie HD+/FHD/WQHD (pri pripojení k monitoru je potrebná HDMI redukcia (EE-HG950D)). Po pripojení k externému monitoru môžete najnovšie rozšíriť svoju plochu tabletu na daný monitor, prípadne využívať aj Duálny režim. V tomto režime využíva na svojej ploche tablet prostredie Android a externý monitor prostredia Samsung Dex. Máte tak k dispozícii dve rozdielne plochy pre pohodlnejšiu prácu alebo zábavu.

Ak potrebujete ďalšiu obrazovku, môžete prostredie Samsung DeX cez kompatibilný viacportový adaptér pre rozhranie HDMI/USB-C (EE-P5000B – nie je súčasťou balenia) rozšíriť na externý monitor. Po pripojení môže Galaxy Tab S4 slúžiť ako trackpad alebo sketchpad a od tohto roka najnovšie aj ako plne funkčný tablet s operačným systémom Android, čím užívateľom ponúka na plnenie úloh dve obrazovky.

Galaxy Tab S4 vás vďaka batérii s kapacitou 7300 mAh, ktorá umožňuje prehrávať video až 16 hodín, udrží na dlhú dobu v prevádzke, či už v kancelárii, doma alebo na cestách.1 Mobilná bezpečnostná platforma Samsung Knox, ktorá spĺňa parametre obranného priemyslu, navyše užívateľom a spoločnostiam poskytuje v rámci zariadenia ochranu kriticky dôležitých informácií na niekoľkých úrovniach. IT manažéri môžu taktiež upraviť zamestnanecké rozhranie v súlade s obchodnými potrebami. Zabezpečenie samotného tabletu Galaxy Tab S4 je riešené rozpoznávaním biometrických údajov ako sú rozpoznávanie tváre alebo snímač očnej dúhovky.

Súčasťou balenia tabletu Galaxy Tab S4 je pero Samsung S Pen, ktoré uspokojí ešte vyššie požiadavky na produktivitu. Užívateľom ponúka skvelý spôsob, ako vyjadriť svoju kreativitu a komunikovať. Pomocou funkcie Screen-Off Memo si môžu za pochodu robiť poznámky, pomocou aplikácie Samsung Notes si môžu poznámky prechádzať, prekladať a organizovať pomocou služby Samsung Live Message dokonca individuálne upravené texty odosielať – to všetko s perom S Pen.

Obrazovka, ktorá sa hodí pre každú prácu – alebo film
Keď máte správnu obrazovku, jednoduchšie toho viac zvládnete. Dokonca aj najvyťaženejší profesionáli si občas zahrajú hru alebo si pozrú film. Teraz si na zariadení, ktoré sa dá zobrať kamkoľvek, môžete dopriať podmanivejší zážitok takmer kdekoľvek. Galaxy Tab S4 je síce, čo sa veľkosti týka, podobný tabletu Galaxy Tab S3, má ale užší rámik s veľkým 10,5-palcovým displejom s technológiou Super AMOLED, pomerom strán 16:10 a rozlíšením 2560 x 1600 pri bodovej hustote 287 pixelov na palec (PPI), a poskytuje tak živé detaily a realistický obraz. Vzhľad tabletu nadväzuje na trend doposiaľ známy skôr u telefónov, kedy displej pokrýva väčšinu prednej strany a prináša tak beztlačidlovú elegantnú plochu. Pokiaľ ide o zvuk, Galaxy Tab S4 prichádza so štyrmi vylepšenými reproduktormi vyladenými od AKG a podmanivou audiotechnológiou Dolby Atmos, ktorá vďaka efektívnemu zvuku, ktorý sa nesie všade okolo vás, doslova vdychuje zábave život. Zásluhou priestorového zvuku Dolby ATMOS podporuje Galaxy Tab S4 prenikavejšie dialógy, uzavreté akustické polia, maximálnu hlasitosť bez skreslenia a stálu intenzitu pri prehrávaní.

Lepšia konektivita vám zjednoduší život
Galaxy Tab S4 obsahuje taktiež nové a vylepšené funkcie, ktoré sú určené ma ovládanie pripojených zariadení a organizáciu životného štýlu. Samsung Flow umožňuje užívateľom jednoducho spravovať všetky ich zariadenia prostredníctvom bezproblémového pripojenia a prenosu súborov, úloh a oznámení. V rámci tejto platformy, ktorá podporuje zariadenie Samsung, je jednoduché pracovať na telefóne a tablete zároveň, obojstranne presúvať dáta a zdieľať notifikácie na viacerých zariadeniach (hovory, správy, sociálne siete a pod.). Aplikácia SmartThings2 v tablete Galaxy Tab S4 zjednodušuje sledovanie a ovládanie zariadení vašej inteligentnej domácnosti priamo z tabletu. Daily Board3 vám navyše umožňuje prezerať obľúbené fotografie a sledovať každodenné informácie ako predpoveď počasia, kalendár a čas na jednom jednoducho prístupnom mieste.

Galaxy Tab S4 obsahuje inteligentnú platformu Bixby, ktorú užívatelia môžu využívať ako samostatného pomocníka rovnako, ako sú zvyknutí pri telefóne Samsung. Bixby poskytuje prostredníctvom rozšírenej reality a technológií hlbokého učenia sa užitočné informácie o okolí užívateľa.4 Pomocou detekcie a rozpoznávania objektov v reálnom čase platforma Bixby okamžite dodáva informácie priamo do obrazu, na ktorý fotoaparát mieri. Užívatelia si tak môžu pomocou okamžitého prekladu nechať v reálnom čase preložiť cudzojazyčné texty alebo prepočítať cenu v cudzej mene, dozvedieť sa informácie o svojom okolí, zakúpiť si výrobky, ktoré pred sebou vidia, alebo si po celý deň počítať kalorický príjem.5

Štandardná pamäť tabletu Galaxy Tab S4 je 64 GB, ktorú môžete pomocou microSD rozšíriť na kapacitu až 400 GB.

Samsung Galaxy Tab S4

 

 

Špecifikácie tabletu Samsung Galaxy Tab S4

DISPLEJ 10,5" sAMOLED WQXGA (2560 × 1600)
CHIPSET Qualcomm® Snapdragon™ 835 osemjadrový (2,35 GHz + 1,9 GHz)
PODPORA LTE LTE kat. 16 DLCA, 4X4 MIMO
PAMÄŤ / ÚLOŽISKO 4 GB + 64 GB / 256 GB, microSD až 400 GB5
FOTOAPARÁT 13 Mpix AF + 8,0 MP, s bleskom
PORTY USB 3.1 (typ C), POGO
SENZORY Akcelerometer, kompas, gyroskop, RGB, priblíženie, snímač očnej dúhovky, Hallov senzor
BEZDRÔTOVÉ PRIPOJENIE Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, MIMO, Wi-Fi Direct, Bluetooth® 5.0
GPS GPS + GLONASS, Beidou, GALILEO
ROZMERY, HMOTNOSŤ 249,3 x 164,3 x 7,1 mm
482g (Wi-Fi) / 483g (LTE)
BATÉRIA 7 300 mAh, rýchle nabíjanie
OS/UPGRADE Android 8.1
PRÍSLUŠENSTVO S Pen (súčasť balenia)
VIDEO Nahrávanie: UHD 4K (3840 x 2160) pri 30 fps
Prehrávanie: UHD 4K (3840 x 2160) pri 60 fps
AUDIO 4 reproduktory vyladené od AKG, Dolby Atmos®

1 Životnosť batérie sa môže líšiť podľa spôsobu použitia a nastavenia. Na základe laboratórnych testov.
2 Dostupnosť funkcií sa líši podľa regiónu.
3 V čase uvedenia na trh bude Daily Board zahŕňať fotogalériu, predpoved počasia, hodiny a kalendár.
4 Dostupnosť a funkcie služby Bixby sa môžu líšiť podľa krajiny alebo operátora. Hlasový asistent dokáže rozpoznať americkú angličtinu, štandardnú čínštinu a kórejčinu. Nedokáže však rozpoznať všetky akcenty, dialekty a výrazy. Hlasové príkazy fungujú u vybraných aplikácií spoločnosti Samsung a tretích strán, ktorých počet neustále rastie. Zoznam kompatibilných aplikácií nájdete v aplikácii Bixby v sekcii „Apps with Voice“.
4 Môžu sa líšiť podľa trhu a operátora.
5 Kapacity pamäte a úložiska sa líšia podľa regiónu.

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvedené a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, ceny, súčiastkach, výkonu, dostupnosti a funkcií výrobku, sa môžu bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V horúčavách vznikajú v mestách tepelné ostrovy
<< predchádzajúci článok
Slovenskí umelci majú šancu vystúpiť na Eurosonic festivale

Nový Samsung Galaxy Tab S4 vám pomôže zvládnuť viac, nech už ste kdekoľvek - diskusné fórum čitateľov