Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. júla 2010

O Anča Award sa popasuje 23 animovaných filmov


Tagy: Fest Anča

O hlavnú cenu Anča Award na medzinárodnom festivale animovaného filmu v žilinskom kultúrnom centre Stanica-Záriečie bude súťažiť 23 filmov z 15 krajín sveta. Do ...Zdieľať
anca award Foto: www.allfestivals.com ŽILINA 27. júla – O hlavnú cenu Anča Award na medzinárodnom festivale animovaného filmu v žilinskom kultúrnom centre Stanica-Záriečie bude súťažiť 23 filmov z 15 krajín sveta.


Do tretieho ročníka Fest Anča sa prihlásilo 302 filmov, no iba 23 z nich prešlo predvýberom a splnilo všetky podmienky. Od piatka do nedele sú na programe okrem krátkych a celovečerných filmov pre deti i dospelých aj dielne, workshopy, koncerty či súťaže. „Aby neostal ukrátený ani bežný návštevník festivalu, nachystala Fest Anča obľúbenú súťaž Animation Karaoke Battle. Stačí nazbierať dostatok odvahy, nebrať veci príliš vážne a podujať sa na živé sprevádzanie náhodne vybranej sekvencie z animovaného filmu. Je to príležitosť pre návštevníkov festivalu, v ktorých driemu básnici, hudobníci, DJ-i, performeri, zvukári, noiseri, speváci či raperi. Skrátka pre všetkých, ktorým vládne neskonalá potreba komentovať, hovoriť, opisovať a vymýšľať si,“ povedala manažérka festivalu Lenka Bednárová.

Fest Anca 2010 from fest anca on Vimeo.

O držiteľovi víťaznej sošky a finančnej odmeny bude rozhodovať trojčlenná medzinárodná porota. Desať filmov, ktoré sa tesne nedostali do hlavnej súťaže Anča Award, sa ešte budú prostredníctvom internetu uchádzať o hlasy divákov v súťaži Takmer.

SITA

Tagy: Fest Anča
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Fest Anča prichádza tento rok s novinkami (22. 7. 2010)
 Fest Anča - Anča súťaživá (13. 7. 2010)
 Tri dni plné inšpirácie s Fest Ančou (14. 6. 2010)
 Medzinárodný festival Fest Anča pozná víťazov (3. 8. 2009)nasledujúci článok >>
Najlepší reštaurovaný film je Marijka nevěrnice
<< predchádzajúci článok
Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive – akčný letný trhák

O Anča Award sa popasuje 23 animovaných filmov - diskusné fórum čitateľov