Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. mája 2020

Obmedzenia a opatrenia pre koronavírus môžu v Premier League trvať minimálne rok, varujú odborníciAnglická futbalová Premier League by mala rátať s istou formou reštrikčných opatrení na najbližší minimálne rok. Také odporúčanie dostalo vedenie súťaže od skupiny ...Zdieľať
britain_soccer_premier_league_47372 76221552dcd24165b581b0834830e795 676x476 19.5.2020  - Anglická futbalová Premier League by mala rátať s istou formou reštrikčných opatrení na najbližší minimálne rok. Také odporúčanie dostalo vedenie súťaže od skupiny vládnych expertov v súvislosti s pandémiou koronavírusu.


Najvyššia súťaž v Anglicku pauzuje od prvej polovice marca a sezóna 2019/2020 nebude pokračovať skôr ako 12. júna.

Premier League aktuálne študuje postupy a dopady reštartu nemeckej I. bundesligy, ktorej prvé zápasy po viac ako dvojmesačnej pauze sa konajú od soboty 16. mája.

Anglické kluby sa poučia z I. bundesligy


"Musíme byť poriadne flexibilní. Nemci sú hneď niekoľko krokov pred nami, na ich príklade sa môžeme poučiť," myslí si generálny riaditeľ súťaže Richard Masters.

Anglické futbalové profikluby sa od utorka môžu pripravovať v menších skupinkách, musia však dodržiavať predpísané odstupy medzi osobami. Samozrejmé je aj pravidelné testovanie hráčov, trénerov aj obslužného personálu.

Neohrozeným lídrom je FC Liverpool


Ďalší postup v tomto smere ešte nie je známy. Všetko bude závisieť od vývoja situácie v krajine s ochorením COVID-19 a uvoľňovaní opatrení vládou.

V Premier League je neohrozeným lídrom FC Liverpool, deväť kôl pred koncom ho od zisku titulu delí už len krôčik. Ak sa ho "The Reds" podarí získať, vedenie súťaže plánuje zorganizovať slávnostné odovzdanie trofeje pred plnými tribúnami - až po uvoľnení opatrení. A to aj vtedy, ak by sa tak stalo až v roku 2021.

"Hráči a tréneri si to zaslúžia, veď zisk titulu je niečo, na čo sa poriadne nadreli. V prvom rade sa však sústredíme na to, aby sme mohli bezpečne dohrať sezónu. A potom budeme riešiť aj ďalšie záležitosti," prezradil Masters.


Zdroj: Webnoviny.sk - Obmedzenia a opatrenia pre koronavírus môžu v Premier League trvať minimálne rok, varujú odborníci © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Christiano Ronaldo je späť v Juventuse, po desiatich týždňoch sa konečne zapojí do tréningového procesu
<< predchádzajúci článok
Fortunaligové zápasy dostali zelenú, hrať sa začne už začiatkom júna

Obmedzenia a opatrenia pre koronavírus môžu v Premier League trvať minimálne rok, varujú odborníci - diskusné fórum čitateľov