Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2012

Obrazom: Havária veľkej výletnej lode v TalianskuNajmenej traja ľudia zahynuli a záchranári pátrajú po ďalších obetiach po tom, čo v noci na sobotu havarovala talianska výletná loď s viac než 4 000 ľuďmi na palube. Do dramatickej ...Zdieľať
bez nazvu RÍM 14. januára (WEBNOVINY) - Najmenej traja ľudia zahynuli a záchranári pátrajú po ďalších obetiach po tom, čo v noci na sobotu havarovala talianska výletná loď s viac než 4 000 ľuďmi na palube.


Do dramatickej záchrannej akcie boli zapojené člny, lode i vrtuľníky.

Luxusná loď Costa Concordia narazila na plytčinu pri ostrove Giglio pri talianskom pobreží v čase, keď pasažieri večerali. Dvestodeväťdesiat metrov dlhé plavidlo následne nabralo vodu a začalo sa nakláňať.

"Nastala veľká panika, stoly sa prevrátili, poháre lietali všade navôkol a my sme utekali na palubu, kde sme si obliekli záchranné vesty," opísala televízii Sky Italia situáciu pasažierka Maria Parmegianová Alfonsiová.

Šéf pobrežnej stráže Luciano Nicastro a policajný predstaviteľ Giuseppe Lunardi uviedli, že potvrdené boli tri obete, hoci talianske médiá skôr informovali o šiestich. Pátranie po ďalších možných mŕtvych však naďalej pokračuje, pretože niektorí ľudia po náraze zo strachu poskákali do vody.

Väčšinu z 3 200 pasažierov a 1023 členov posádky sa podarilo evakuovať na ostrov Giglio, odkiaľ ich previezli na pevninu. Väčšinou pravdepodobne išlo o Talianov, okružné plavby sú však obľúbené aj u cudzincov. Presná príčina havárie je predmetom vyšetrovania.
 
Foto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/APFoto: SITA/AP
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tunisko oslavuje výročie Arabskej jari
<< predchádzajúci článok
V bývalom pionierskom tábore v Michalovciach horelo

Obrazom: Havária veľkej výletnej lode v Taliansku - diskusné fórum čitateľov