Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. marca 2012

Obvinili úplatných colníkov a podnikateľku z podplácaniaVyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii odboru Západ obvinil dvoch colníkov R. E. a J. T. pre trestný čin prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa a podnikateľku S. X. z ...Zdieľať
colnici BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) - Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii odboru Západ obvinil dvoch colníkov R. E. a J. T. pre trestný čin prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa a podnikateľku S. X. z trestného činu podplácania.


Jeden zo zadržaných colníkov je na základe rozhodnutia sudcu pre prípravné konanie stíhaný väzobne. Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, policajná akcia, pri ktorej policajti zadržali dvoch colníkov z Trenčína a podnikateľku zo Starej Turej, sa uskutočnila minulý týždeň v Trenčíne.

Podľa policajných informácií si colníci z Trenčína (37, 40) v období od januára minulého roku do februára tohto roka pýtali a dostávali úplatky. Pri plnení svojich povinností vykonávali kontroly zamerané na duševné vlastníctvo predávaného tovaru v rôznych predajniach s textilom a obuvou.

Pri kontrole predajne s textilom a obuvou v Starej Turej zistili, že 30-ročná majiteľka predáva falzifikáty rôzneho druhu tovaru. Za to, že zistené nedostatky neoznámia v zmysle zákona, si pýtali od majiteľky predajne úplatky vo od 50 do 120 eur.

Po dokázaní viny hrozí colníkom trest odňatia slobody na päť až 12 rokov. Majiteľka predajne s textilom a obuvou je stíhaná za podplácanie, za čo jej hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenské skúsenosti s integráciou rezonovali v Gruzínsku
<< predchádzajúci článok
Pošty budú poskytovať ľuďom rôzne služby štátu elektronicky

Obvinili úplatných colníkov a podnikateľku z podplácania - diskusné fórum čitateľov