Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. októbra 2007

Od začiatku roka vylúpili v Bratislave deväť bánkOd začiatku roka vylúpili neznámi páchatelia deväť bánk v Bratislave. Posledná lúpež sa stala v stredu 10. októbra v prvom bratislavskom okrese. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) - Od začiatku roka vylúpili neznámi páchatelia deväť bánk v Bratislave. Posledná lúpež sa stala v stredu 10. októbra v prvom bratislavskom okrese. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesol počet prepadov o štyri.

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Alena Toševová, niekoľko desiatok tisíc korún si ozbrojený muž maskovaný šatkou na tvári odniesol v stredu predpoludním z banky na Mlynských Nivách, po lúpeži ušiel smerom na Ondrejský cintorín. Počas prepadu nebol v banke žiaden klient a nikto nebol zranený. Po páchateľovi polícia pátra. Neznámy muž, ktorého zachytili kamery, mal 25-30 rokov, bol asi 180 cm vysoký, štíhlej postavy, na hlave mal bielu šiltovku, oblečenú bielu mikinu s rôznymi nápismi s kapucňou, cez tvár mal uviazanú čierno-žlto-červenú šatku.

Prvá banka v Bratislave padla za obeť lupičovi už 3. januára. Ozbrojený a maskovaný páchateľ vošiel do pobočky banky na Námestí A. Hlinku v bratislavskej Rači a žiadal peniaze. Dostal však odpoveď, že tam nie sú žiadne peniaze a tak ušiel bez lupu. Lupič mal na hlave čiernu pančuchu, vysoký bol asi 175 cm, mal krátke vlasy. Oblečené mal bledomodré rifle, šedo-bielu košeľu, čierne rukavice.

Dve lúpeže sa v hlavnom meste stali v stredu 7. februára. Do banky na Ulici Ľ. Fullu v Karlovej Vsi vošiel krátko pred 15:00 ozbrojený muž a žiadal peniaze. Páchateľ skončil v rukách polície, na mieste ho zadržal klient. Vyšetrovateľ 38-ročného Jozefa z Ružomberku obvinil z lúpeže a nedovoleného ozbrojovania. Pri druhom prepade si lupič z banky na Mlynských Nivách odniesol niekoľko stotisíc korún. Ozbrojený a maskovaný muž mal asi 30 rokov, vysoký bol asi 180 cm, štíhlej postavy. Oblečenú mal čiernu zimnú bundu s kapucňou po stranách s bielymi pásmi s červeným lemovaním, na hlave mal kapucňu, vysoký golier mal zapnutý cez ústa, modré rifle a na rukách čierne rukavice. Z miesta ušiel peši a na Grösslingovej ulici nasadol do tmavého Renaultu Laguna, v ktorom ho čakala ďalšia osoba.

Polícia pátra aj po lupičovi, ktorý 20. júna úradoval v banke na Panónskej ulici v Petržalke. Pod hrozbou použitia zbrane si odniesol niekoľko stotisíc korún. Páchateľ mal asi 25 rokov, vysoký bol asi 185 cm, mal štíhlu postavu, výrazné lícne kosti a orlí nos. Na hlave mal šiltovku, tmavú šatku a slnečné okuliare. Oblečené mal tmavé rifle a mikinu.

Ďalšia banková lúpež sa stala v stredu 27. júna v pobočke na Balkánskej ceste v Rusovciach. Ozbrojený muž v slnečných okuliaroch a šiltovkou bol silnejšej postavy, asi 175 cm vysoký, mal na hlave modrú šiltovku, na béžovom tričku bez rukávov nápis BAD GME 11, trojštvrťové rifle, na krku hrubšiu retiazku a na rukách prstene.

Vo štvrtok 26. júla prepadol neznámy páchateľ pobočku banky na Blagoevovej ulici v bratislavskej Petržalke. Bol ozbrojený a maskovaný šiltovkou a slnečnými okuliarmi. Pod hrozbou použitia zbrane mu pracovníčka banky vydala niekoľko desiatok tisíc korún. Muž vybehol s banky s čiernou igelitovou taškou aj s peniazmi, balíček s červenou farbou mu však explodoval v taške. Policajti našli zahodenú igelitku aj s peniazmi neďaleko miesta činu. Lupič mal asi 20-25 rokov, bol 180 cm vysoký, chudej postavy, mal chudú kostnatú tvár a väčší krivý nos. Na sebe mal oblečenú čiernu košeľu s dlhým rukávom a tmavé tepláky.

Druhú augustovú stredu dvaja neznámi páchatelia s parochňami na hlave prepadli banku na Nobelovom námestí v bratislavskej Petržalke. Z banky si odniesli niekoľko desiatok tisíc korún. Po vydaní peňazí pracovníkom nastriekali do očí slzotvorný plyn a ušli.

Na Mánesovom námestí prepadli 28. septembra ďalšiu banku. Ozbrojený maskovaný páchateľ si odniesol asi 300 tisíc korún. Páchateľ mal asi 35-40 rokov, bol silnejšej postavy. Oblečené mal menčestrové nohavice, červené tričko s bielym vzorom v tvare ozubeného kolesa a čiernu koženú bundu. Na hlave mal čiernu pančuchu.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Riceová a Gates začínajú návštevu
<< predchádzajúci článok
Samovrah zabil dieťa a otca, armáda USA 15 žien a detí

Od začiatku roka vylúpili v Bratislave deväť bánk - diskusné fórum čitateľov