Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. októbra 2007

V sobotu sa o nový štart pokúsi Slobodné fórumNeparlamentné Slobodné fórum (SF) má v sobotu naplánovaný nový štart. "Chceme vybudovať novú stranu, ktorá by bola modernou alternatívou súčasných opozičných i koaličných strán," uviedla ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) - Neparlamentné Slobodné fórum (SF) má v sobotu naplánovaný nový štart. "Chceme vybudovať novú stranu, ktorá by bola modernou alternatívou súčasných opozičných i koaličných strán," uviedla dnes pre agentúru SITA predsedníčka Slobodného fóra Zuzana Martináková. Podľa nej strana odštartuje aj s novými ľuďmi, a to nielen na centrálnej úrovni, ale aj v regiónoch. SF chce byť stredopravou stranou, ktorá dokáže spolupracovať so stranami od stredu doprava aj doľava.

Delegáti snemu v sobotu zvolia nové vedenie. Predsedníctvo odporučilo snemu zvoliť opätovne za predsedníčku Zuzanu Martinákovú. Nominácie na predsedu však môže na sneme podať ktorýkoľvek delegát. Novou tvárou v strane má byť novinárka Ľudmila Farkašovská. Tú predsedníctvo odporučilo zvoliť za podpredsedníčku strany. Tá v súčasnosti pôsobí ako poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja, bratislavského mestského zastupiteľstva i miestneho zastupiteľstva v Petržalke. Do týchto funkcií bola zvolená ako nezávislý kandidát na kandidačnej listine koalície, v ktorej figurovalo aj SF. Podpredsedom po sneme by mal zostať aj bývalý poslanec NR SR Jozef Hurban. Okrem nich delegáti majú zvoliť ďalších štyroch podpredsedov.

Slobodné fórum založil 13. januára 2004 so skupinou ďalších poslancov SDKÚ Ivan Šimko po sporoch s Mikulášom Dzurindom, ktoré vyústili do odvolania Šimka z funkcie ministra obrany v druhej Dzurindovej vláde. Ustanovujúci snem Slobodného fóra sa konal 27. marca 2004. Jeho prvou predsedníčkou, a dosiaľ aj jedinou, sa stala Zuzana Martináková. Prvé voľby, na ktorých sa SF zúčastnilo, boli voľby do Európskeho parlamentu v roku 2004. SF v nich získalo 3,25 percenta hlasov. V parlamentných voľbách v roku 2006 podporilo SF 3,47 percenta voličov. Odvtedy SF pôsobí ako neparlamentná politická strana.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Slobodné fórum sa dnes pokúsi o nový štart (13. 10. 2007)nasledujúci článok >>
Aborigéni trvajú na ospravedlnení
<< predchádzajúci článok
Novinky VÚB Asset Management bez vstupných poplatkov

V sobotu sa o nový štart pokúsi Slobodné fórum - diskusné fórum čitateľov