Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. júla 2021

Orbán reaguje na kritiku, k spornému zákonu proti LGBT komunite plánuje vyhlásiť referendumMaďarský premiér Viktor Orbán plánuje v krajine vyhlásiť referendum týkajúce sa kontroverzného zákona proti LGBT komunite. Informuje o tom portál ...Zdieľať
belgium_eu_rule_of_law_97257 d98176ce654d4678928225f762a19bbe 676x451 21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Maďarský premiér Viktor Orbán plánuje v krajine vyhlásiť referendum týkajúce sa kontroverzného zákona proti LGBT komunite. Informuje o tom portál Euronews s tým, že Orbán to oznámil prostredníctvom videa na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti Facebook.


Zákon, ktorý maďarská vláda označuje ako Zákon na ochranu detí a tvrdí, že jeho cieľom je chrániť deti a bojovať proti pedofílii, si vyslúžil rozsiahlu kritiku. Dôvodom je jeho zjavne diskriminačný charakter voči členom LGBT komunity. Európska únia tiež v súvislosti so zákonom podnikla právne kroky proti Maďarsku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Orbán reaguje na kritiku, k spornému zákonu proti LGBT komunite plánuje vyhlásiť referendum © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Remišová kritizuje Kolíkovú za odvolanie Luciaka, hovorí o intrigách a neférových praktikách
<< predchádzajúci článok
Nezaočkovaní Slováci postupne prichádzajú o svoje práva, Smer-SD odmieta ďalej mlčať

Orbán reaguje na kritiku, k spornému zákonu proti LGBT komunite plánuje vyhlásiť referendum - diskusné fórum čitateľov