27. novembra 2009

Orlando vyhralo v Atlante, Utah zdolal Chicago

Vo štvrtok v noci boli v zámorskej basketbalovej NBA na programe dve stretnutia. Orlando vďaka výbornému výkonu v druhom polčase (54:25) vyhralo v Atlante presvedčivo 93:76. V drese hostí žiaril najmä ...

NEW YORK 27. novembra (WEBNOVINY) - Vo štvrtok v noci boli v zámorskej basketbalovej NBA na programe dve stretnutia. Orlando vďaka výbornému výkonu v druhom polčase (54:25) vyhralo v Atlante presvedčivo 93:76. V drese hostí žiaril najmä center Dwight Howard, ktorý prispel k úspešnému výsledku 22 bodmi a 17 doskokmi. Utah potvrdil silu v domovskej EnergySolutions Arena a Chicago zdolal 105:86.

Magic sa pozbierali po nešťastnej prehre s Miami a vo štvrtok si pripísali šieste víťazstvo z ostatných siedmich duelov. Triumf v Atlante sa však nerodil ľahko, prvý polčas totiž favorizovaní hostia nezvládli. "Cez polčasovú prestávku som sa hráčov spýtal, či vôbec chcú hrať. Vyzerali unavení, ale po zápase máte na konte buď víťazstvo alebo prehru. Nikto sa nepýta, či ste mali málo času na oddych alebo nie,“ skonštatoval kormidelník Orlanda Stan Van Gundy.

Zápas v Utahu sa niesol plne v réžii Carlosa Boozera. Domáci pivot premenil dvanásť zo štrnástich striel z hry, zaznamenal 28 bodov, 8 doskokov, 5 asistencií a 3 bloky. "Opäť je na úrovni, kde bol pred pár rokmi - medzi najlepšími hráčmi ligy. Dúfame, že mu to vydrží čo najdlhšie a bude takto dobre hrať na oboch stranách palubovky,“ pochválil spoluhráča rozohrávač Deron Williams.

Štvrtkové výsledky:

Atlanta - Orlando 76:93

Najviac bodov: Joe Johnson 22, Josh Smith 13 (13 doskokov), Bibby a Crawford po 10 - D. Howard 22 (17 doskokov), V. Carter 21, Anthony Johnson 17, štvrtiny: 25:23, 26:16, 14:28, 11:26, 19 193 divákov.

Utah - Chicago 105:86

Najviac bodov: Boozer 28, D. Williams 21, R. Brewer 15 - Deng 26, D. Rose 19, James Johnson 10, štvrtiny: 28:22, 29:18, 24:25, 24:21, 18 045 divákov.