Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

Pápež: Nad prenasledovaním kresťanov nesmie nikto zatvárať očiPrenasledovanie kresťanov nadobúda čoraz znepokojujúcejšie rozmery, vyplynulo z dnešných slov pápeža Františka, ktorý v rímskej Bazilike Panny Márie Väčšej celebroval svätu ...Zdieľať
Pápež František Foto: TASR/AP
Rím 12. októbra (TASR) - Prenasledovanie kresťanov nadobúda čoraz znepokojujúcejšie rozmery, vyplynulo z dnešných slov pápeža Františka, ktorý v rímskej Bazilike Panny Márie Väčšej celebroval svätu omšu pri príležitosti 100. výročia založenia Pápežského východného inštitútu (Pontificio Istituto Orientale - PIO) a na počesť Kongregácie pre východné cirkvi, ktorú pred 100 rokmi zriadil pápež Benedikt XV.


Súčasný pápež v tejto súvislosti zmienil, že sa tak stalo v období prvej svetovej vojny.

"Dnes, ako som už viackrát povedal, žijeme v ďalšej svetovej vojne," vyhlásil najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi poukazujúc na ničivé konflikty, ktoré paralelne prebiehajú v rôznych častiach sveta. Pripomenul, že medzi ich obeťami sú aj veriaci východných cirkví zažívajúci dramatické prenasledovanie.

V posolstve adresovanom kongregácii pápež František zdôraznil, že nad prenasledovaním kresťanov nesmie nikto zatvárať oči.

Dnešná svätá omša bola záverečným akordom výročného zasadania Kongregácie pre východné cirkvi. Na rokovaní zastupoval Gréckokatolícku cirkev na Slovensku prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od roku 2030 by v Paríži nemali jazdiť žiadne autá na fosílne palivá
<< predchádzajúci článok
Gorbačov vyzýva Putina a Trumpa, aby rokovali o jadrových zbraniach

Pápež: Nad prenasledovaním kresťanov nesmie nikto zatvárať oči - diskusné fórum čitateľov