Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2007

Parlament prerokuje rezolúciu o KosoveSrbský parlament bude v utorok rokovať o rezolúcii o Kosove, v ktorej má zdôrazniť nedotknuteľnosť územnej celistvosti Srbska. Na druhej strane návrh rezolúcie vyjadruje ochotu Srbov ...Zdieľať

BELEHRAD 23. júla (WEBNOVINY) - Srbský parlament bude v utorok rokovať o rezolúcii o Kosove, v ktorej má zdôrazniť nedotknuteľnosť územnej celistvosti Srbska. Na druhej strane návrh rezolúcie vyjadruje ochotu Srbov zúčastniť sa na ďalších rokovaniach o budúcnosti tejto provincie. Návrh predkladá vláda premiéra Vojislava Koštunicu, a keďže tá má v parlamente bezpečnú väčšinu, očakáva sa jeho hladké prijatie.

"Kosovo je neoddeliteľnou súčasťou Srbska, čo vyplýva aj z ústavy a medzinárodných dokumentov," píše sa v návrhu, výňatky z ktorého už v pondelok priniesli srbské médiá. Na jednostranné uznanie samostatnosti Kosova zo strany akéhokoľvek štátu alebo inštitúcie Srbsko "okamžite a energicky zareaguje". V rezolúcii sa nespomína ako.

Srbsko je podľa návrhu rezolúcie "pripravené vstúpiť do novej fázy vyjednávaní". Nové rokovania však musia byť "na rozdiel od neúspešných vyjednávaní pod vedením splnomocnenca OSN Marttiho Ahtisaariho neohraničené čo sa týka ich výsledku, ako aj trvania", uvádza sa v dokumente.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Británia žiada vyslanie ďalších vojakov do Afganistanu
<< predchádzajúci článok
Al-Kájda chystá prekvapenia pre Afriku

Parlament prerokuje rezolúciu o Kosove - diskusné fórum čitateľov

mario124.7. 8:55:44