Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2007

Británia žiada vyslanie ďalších vojakov do AfganistanuBritský premiér Gordon Brown a generálny tajomník NATO Jaap de Hoop Scheffer v pondelok v Londýne diskutovali o potrebe posilnenia koaličných jednotiek v Afganistane. Informoval o tom hovorca ...Zdieľať

LONDÝN 23. júla (WEBNOVINY) - Britský premiér Gordon Brown a generálny tajomník NATO Jaap de Hoop Scheffer v pondelok v Londýne diskutovali o potrebe posilnenia koaličných jednotiek v Afganistane. Informoval o tom hovorca britského premiéra. Hlavnou témou rozhovoru bol Afganistan a potreba väčšieho zdieľania zodpovednosti medzi spojencami Severoatlantickej aliancie (NATO), uviedol hovorca.

Brown podľa hovorcu "jasne vyjadril, že Veľká Británia dodrží svoj záväzok v Afganistane a teraz nie je čas stiahnuť sa". Rokovania podľa neho potvrdili, že "je potrebný silnejší záväzok zo strany ostatných jednotiek NATO".

Britský minister obrany Des Browne, s ktorým Scheffer tiež rokoval, minulý týždeň vyzval britských spojencov v rámci NATO, aby do Afganistanu vyslali viac vojakov. Browne minulý týždeň schválil správu Komisie pre obranu z radov Dolnej snemovne, ktorá vyjadrila "hlboké znepokojenie" z pretrvávajúcej neochoty niektorých členov NATO vyslať svojich vojakov do Medzinárodných síl NATO v Afganistane (ISAF). V správe sa uvádza, že silám ISAF, ktoré tvorí približne 37 000 vojakov z 37 krajín do splnenia požiadaviek veliteľov NATO chýbajú dva prápory a niektoré krajiny stále obmedzujú operácie svojich jednotiek.

Veľká Británia má v Afganistane po Spojených štátoch amerických najväčší kontingent. Do krajiny vyslala vyše 7 700 vojakov.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sofia odmieta nové požiadavky Líbye
<< predchádzajúci článok
Parlament prerokuje rezolúciu o Kosove