Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. júla 2007

Parlament skončil diskusiu o stave zdravotníctvaPoslanci strany Smer-SD nevyužili možnosť prihlásiť sa do rozpravy k správe o aktuálnom vývoji zdravotníctva. Tento postoj kritizoval predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda, ktorý upozornil, že minister ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) - Poslanci strany Smer-SD nevyužili možnosť prihlásiť sa do rozpravy k správe o aktuálnom vývoji zdravotníctva. Tento postoj kritizoval predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda, ktorý upozornil, že minister zdravotníctva Ivan Valentovič predložil správu na základe uznesenia, ktoré navrhli práve poslanci Smeru-SD. "Smer mlčí a dodáva tak najjasnejší dôkaz o svojej nekompetentnosti a neschopnosti riešiť problém slovenského zdravotníctva," vyhlásil Dzurinda. Podpredseda parlamentu Milan Hort (SDKÚ-DS) označil mlčanie poslancov Smeru-SD za odignorovanie vlastného ministra.

Minister Valentovič stručne vystúpil až na záver rozpravy, aj keď ho poslankyňa KDH Mária Sabolová vyzývala, aby vystúpil aj počas rozpravy. Ako minister následne povedal novinárom, každé jeho vystúpenie by vyvolalo len ďalšie reakcie poslancov. Tento postoj označil predseda parlamentného výboru pre zdravotníctvo Viliam Novotný za zbabelosť.

V rozprave diskutovali predovšetkým poslanci SDKÚ-DS. Jaroslav Ivančo kritizoval plánované kroky vlády, pričom podľa neho by v takých podmienkach boli spokojní iba distribútori liekov a zdravotníckych pomôcok. Ivan Mikloš ho podporil a dodal, že sú to firmy, v ktorých figuruje "meno predsedu parlamentu a podpredsedu Smeru-SD Jaroslava Pašku." Podľa Novotného Smeru-SD na súkromných poisťovniach najviac prekáža, že o miliardách korún nerozhodujú nominanti strany.

Na obranu vlády a strany Smer-SD vystúpil až na záver z pozície spravodajcu návrhu poslanec Jozef Valocký. Vyslovil ľútosť, že minister neprečítal celú správu. Podľa poslanca by tak občania mohli počuť, do akého stavu dostala zdravotníctvo predchádzajúca vláda. Valocký upozornil, že veľká časť diskusných príspevkov opozície sa týkala súkromných zdravotných poisťovní. "Načo je nám šesť poisťovní?" položil rečnícku otázku Valocký.

Poslanci skončili rozpravu k vládnej správe o aktuálnom vývoji zdravotníctva krátko pred pol ôsmou. Jedenásta schôdza parlamentu bude pokračovať v utorok o 9:00 rokovaním o poslednom bode programu, návrhu novely vysokoškolského zákona.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bush a Putin obnovujú priateľské vzťahy
<< predchádzajúci článok
Vystupujúci z kapitalizačného piliera dostanú úspory späť