Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. septembra 2006

Parlament vyzval pápeža na odvolanie výrokov o islamePakistanský parlament v piatok vyzval pápeža Benedikta XVI., aby vzal späť svoje kontroverzné vyhlásenia o islame, ktoré spájajú toto náboženstvo s násilím. Národné zhromaždenie prevažne ...Zdieľať

ISLAMABAD 15. septembra (WEBNOVINY) - Pakistanský parlament v piatok vyzval pápeža Benedikta XVI., aby vzal späť svoje kontroverzné vyhlásenia o islame, ktoré spájajú toto náboženstvo s násilím. Národné zhromaždenie prevažne moslimskej krajiny jednohlasne prijalo rezolúciu, ktorú navrhol zákonodarca zo zväzu konzervatívnych islamských strán, informovali oficiálne zdroje. Zahraničné oddelenie parlamentu zároveň hlavu rímskokatolíckej cirkvi obvinilo z "ignorancie".

"Táto komora žiada, aby pápež odvolal svoje poznámky v záujme harmonického vzťahu medzi náboženstvami," uvádza sa v rezolúcii. "Ponižujúce poznámky pápeža o filozofii džihádu a proroka Mohameda zranili city celého moslimského sveta a predstavujú nebezpečenstvo šírenia horkosti medzi náboženstvami." Pápež počas svojej návštevy Nemecka v utorok vyprovokoval nevôľu moslimských lídrov a veriacich tým, že sa vo svojom prejave dotkol pojmu džihád (takzvaná svätá vojna), keď sa chcel vysloviť proti šíreniu viery násilnými prostriedkami.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do konca roka ministerstvo kultúry predloží 3 zákony
<< predchádzajúci článok
Nastal čas na obnovenie blízkovýchodného mierového procesu

Parlament vyzval pápeža na odvolanie výrokov o islame - diskusné fórum čitateľov