Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

25. júna 2010

Partner slovenského filmu začne podporu od 1. júlaProjekt Partner slovenského filmu, ktorého cieľom je podporiť slovenské snímky vo fáze distribúcie, odštartoval 15. mája a podporu začne udeľovať od 1. ...Zdieľať
film kamera

Foto: SITA/AP

TRENČIANSKE TEPLICE 25. júna  – Projekt Partner slovenského filmu, ktorého cieľom je podporiť slovenské snímky vo fáze distribúcie, odštartoval 15. mája a podporu začne udeľovať od 1. júla. Producenti a producentky dostanú šesťtisíc eur na pokrytie distribučných nákladov spojených s kinodistribúciou, odbornú marketingovú a mediálnu podporu, mediálny priestor na podporu kinodistribúcie a priestor na podporu informovanosti o filme v podobe odvysielania filmu o filme či poskytnutia informácií z premiéry. O podporu sa môžu uchádzať producenti a producentky dlhometrážnych filmov, ktorí splnia stanovené podmienky. Ako povedala na dnešnej tlačovej besede výkonná viceprezidentka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie Zuzana Mistríková, "podpora je takmer automatická“. "To znamená, keď producent splní všetky podmienky a ak nedôjde k nejakému veľkému problému, že by film obsahoval veci, ktoré by z hľadiska svojej komunikačnej a etickej stratégie nemohol Heineken podporiť, tak je automatické, že tú podporu získa,“ vysvetlila. Problémom by mohlo byť, ak by snímka propagovala opilstvo či omamné látky. "Ide skutočne o to, aby film nenabádal alebo nepropagoval prílišné pitie, opilstvo, alkohol, omamné látky, čiže film nemôže byť propagáciou nejakých závislostí,“ dodala Zuzana Putalová zo spoločnosti Heineken Slovensko, ktorá na projekte spolupracuje.

O projekt zatiaľ prejavili predbežný záujem tvorcovia a tvorkyne, ktorí plánujú svoje filmy uviesť na prelome rokov 2010 a 2011. "Kontaktovali nás producenti, ktorí rozmýšľajú nad premiérami v tomto roku, eventuálne na začiatku budúceho roku,“ povedala Zuzana Mistríková. K nim patrí napríklad Juraj Krasnohorský, známy vďaka krátkometrážnej snímke X=X+1 (2009), ktorý začína pracovať na celovečernom filme, ale aj Štúdio K2 pre distribúciu novinky Pavla Barabáša a niekoľko mladých producentov a producentiek.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvú trojku Billboard ovládli novinky
<< predchádzajúci článok
Hudobný festival Punkáči Deťom 2010

Partner slovenského filmu začne podporu od 1. júla - diskusné fórum čitateľov