Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. októbra 2009

Peniaze z tendra išli do médií, nech ich vrátia, tvrdí SlotaPeniaze z nástenkového tendra boli podľa predsedu SNS Jána Slotu použité najmä na reklamu v médiách. "V tých médiách, ktoré do toho teraz hlavne bijú a kritizujú. Veď nech tie médiá vrátia tie ...Zdieľať
BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) - Peniaze z nástenkového tendra boli podľa predsedu SNS Jána Slotu použité najmä na reklamu v médiách. "V tých médiách, ktoré do toho teraz hlavne bijú a kritizujú. Veď nech tie médiá vrátia tie peniaze. To by mali asi trošku problém," povedal dnes v rozhovore pre agentúru SITA Slota. Predseda SNS nevidí problém, že peniaze z rozpočtu ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja budú použité na vyplatenie akcií, ktoré boli urobené v tzv. nástenkovom tendri. "V tendri peniaze neprídu. Ale z celkového balíka eurofondov na túto kapitolu príde na Slovensko všetko do posledného centu. Eurá, ktoré mali prísť, v plnej výške dostaneme. Len nebudú použité na tieto veci," povedal Slota.


Podľa Slotu peniaze, ktoré mali byť použité v rámci regionálneho rozvoja, pôjdu z eurofondov a ministerstvo zaplatí z vlastného rozpočtu vykonané práce v tendri. "Aký je v tom rozdiel? Že ja si zoberiem z dvoch kôp, z jednej kopy použijem na niečo iné a z druhej zase na niečo iné. V konečnom dôsledku bude všetko vyplatené, akoby sa nič nestalo, pretože sa nič nestalo, len že to nebude platené z eurofodov, ale z rozpočtu a to druhé nebude platené z rozpočtu, ale z eurofondov. Ale dostaneme ten istý balík peňazí, ako bolo plánované," zdôraznil predseda SNS.

Európska komisia v utorok informovala, že Slovensku nepreplatí zo svojich fondov nič v tzv. nástenkovom tendri. Ide o sumu približne 11 miliónov €. V tendri za 120 mil. € (3,6 miliardy Sk) uspel jediný účastník – konzorcium, v ktorom boli firmy blízke predsedovi SNS Jánovi Slotovi. Súčasťou zákazky sú niekoľkonásobne predražené logá, služby a televízne šoty. Kontrolóri Najvyššieho kontrolného úradu aj Úradu pre verejné obstarávanie preukázali, že nástenkový tender bol v rozpore so zákonom. Oznam o vyhlásení tendra visel len na nástenke v budove ministerstva. Pre tender prišiel o funkciu minister výstavby a regionálneho rozvoja Marian Janušek. Vláda nariadila novému ministrovi Igorovi Štefanovovi, aby zabezpečil zrušenie tendra. Ten tak už urobil. Ministerstvo však už firmám konzorcia vyplatilo 11,6 mil. €.

EK usvedčila Ficovu vládu z podvodu, tvrdí SDKÚ-DS


SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Slota sa ku kauzám vyjadrí v príhodný čas (4. 9. 2009)
 SNS z vlády neodíde, vyhlásil Slota (20. 8. 2009)
 Za kampaňou proti mne sú tajné služby, tvrdí Slota (5. 7. 2009)
 NOVÁKOVÁ: Problémom v incidente je Slotovo správanie (3. 7. 2009)
 Policajtka, ktorej Slota vynadal dostala pokutu (2. 7. 2009)
 SLOTA: Maďari okupovali Slovensko viackrát (16. 6. 2009)
 Slota chce zakázať SMK (3. 6. 2009)
 Slota žiada dôkazy, že vulgárne vynadal policajtke (20. 5. 2009)
 V skratke (2. 9. 2005)nasledujúci článok >>
Nobelovu cenu za chémiu dostali traja vedci za výskum DNA
<< predchádzajúci článok
Nemocnice neziskovky bude možno viac kontrolovať štát

Peniaze z tendra išli do médií, nech ich vrátia, tvrdí Slota - diskusné fórum čitateľov