Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2009

Slota žiada dôkazy, že vulgárne vynadal policajtkeV Národnej rade SR na začiatku schôdze o odvolaní ministra výstavby Igora Štefanova vznikla roztržka týkajúca sa vulgarizmov Jána Slotu. Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Stanislav Janiš sa na úvod ...Zdieľať
BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) - V Národnej rade SR na začiatku schôdze o odvolaní ministra výstavby Igora Štefanova vznikla roztržka týkajúca sa vulgarizmov Jána Slotu. Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Stanislav Janiš sa na úvod mimoriadnej schôdze prihlásil s procedurálnym návrhom. Od predsedu parlamentu Pavla Pašku žiadal, aby urobil opatrenia, ktoré by zabránili „hulvátskemu správaniu,“ znižovaniu kreditu a dehonestácii parlamentu. Reagoval tak na incident predsedu SNS Jána Slotu, ktorý podľa medializovaných informácií v podzemnej garáži parlamentu vulgárne nadával policajtke.


Paška povedal, že procedurálny návrh musí obsahovať bod, o ktorom sa dá hlasovať. „Čo ste vlastne chceli, aby sme v rámci procedurálneho návrhu riešili,“ pýtal sa Janiša Paška s tým, že by si mal ozrejmiť rokovací poriadok. „Skúste dať nejaký normálny návrh,“ pokračoval Paška a obvinil Janiša, že zneužíva situáciu, aby sa mohol politicky prezentovať.

Napokon sa prihlásil predseda SNS Ján Slota, že má procedurálny návrh. „Všelijaké vyhlásenia okolo mojej osoby a mojom vyhlásení údajnom tej osobe v garáži. Ja si myslím, že treba, nech sa dá dôkaz, čo som tam povedal alebo nepovedal. To je podstatné a až potom by sme o tom mohli rozprávať,“ povedal v pléne Slota a vzápätí ho Paška stopol slovami „nemáte rovnako procedurálny návrh, budeme rokovať“.

Slota pred začiatkom schôdze nechcel komentovať svoj morálny prešľap. „K akému incidentu? Vy ste tam bol?,“ reagoval na otázku agentúry SITA šéf SNS. „Som normálne oslavovaný,“ komentoval sám seba Slota pri stretnutí so svojimi koaličnými kolegami pred vstupom do rokovacej sály parlamentu, kde naňho čakali novinári.

Denník Sme v utorok napísal, že policajtka z Úradu na ochranu ústavných činiteľov Ľudmila Nováková nechcela koncom apríla pustiť šoféra predsedu SNS Jána Slotu do garáže Národnej rady SR, pretože nemal príslušné povolenie a neviezol ani žiadneho poslanca. Postupovala podľa zákona. Predseda SNS Ján Slota jej za to vulgárne vynadal.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Policajtka dodržala predpis, Slota jej vynadal (19. 5. 2009)
 Štvanica a poľovačka na Jána Slotu pokračuje (19. 5. 2009)
 Ak došlo k incidentu Slotu s policajtkou, je mu to ľúto, povedal Paška (19. 5. 2009)
 Slota chce hospodársku krízu mierniť výstavbou nájomných bytov (28. 2. 2009)
 Slota neškodí, len pravdivo pomenúva veci, tvrdí SNS (19. 2. 2009)
 Nikdy som nič nezobral späť, ani nezoberiem, tvrdí Slota (6. 1. 2009)
 Csáky to má v hlavičke trochu popletené, trvdí Slota (4. 1. 2009)
 Slota v pléne urážal, na reakcie opozície nepočkal (8. 12. 2008)nasledujúci článok >>
Rozvojová pomoc pôjde tento rok najmä Srbsku
<< predchádzajúci článok
USA a Kórea zajali 17 somálskych pirátov

Slota žiada dôkazy, že vulgárne vynadal policajtke - diskusné fórum čitateľov