09. septembra 2013

Peter Sagan víťazom 5. etapy okolo Alberty, celkove triumf Dennisa

Calgary 9. septembra (TASR) - Slovenský reprezentant Peter Sagan zvíťazil v záverečnej 5. etape cyklistických pretekov Okolo Alberty.

Peter Sagan Foto: TASR/AP

Jazdec tímu Cannodale Pro Cycling preťal cieľovú pásku 129,4 km dlhej etapy v čase 2:42:20 min a po triumfoch v prológu a prvej etape si na týchto pretekoch pripísal tretie víťazstvo. Navyše vyhral aj bodovaciu súťaž pre najrýchlejšieho šprintéra.

Celkovým víťazom päťepatových pretekov sa stal Austrálčan Rohan Dennis (Garmin-Sharp) s 18-sekundovým náskokom pred Američanom Brentom Bookwalterom, tretí skončil Talian Damiano Caruso, tímový kolega Petra Sagana. Ten skončil v celkovej klasifikácii na 27. mieste so stratou 16:25 minút.

výsledky, 5. etapa, Okotosk - Calgary (129,4 km):

1. Peter Sagan (SR/Cannondale Pro Cycling) 2:42:20, 2. Luka Mezgec (Slov./Team Argos-Shimano), 3. Robert Förster (Nem./UnitedHealthcare Pro Cycling Team), 4. Luke Keough (USA/ UnitedHealthcare Pro Cycling Team), 5. Nicolai Brochner (Dán./ Bissell Pro Cycling), 6. Charles Bradley Huff (USA/Jelly Belly p/b Kenda) - vštci rovnaký čas ako víťaz

konečné poradie:

1. Rohan Dennis (Austr./Garmin-Sharp) 17:48:40, 2 Brent Bookwalter (USA/BMC Racing Team) + 18, 3. Damiano Caruso (Tal./ Cannondale Pro Cycling) + 30, 4. Patrick Gretsch (Nem./Team Argos-Shimano) + 31, 5. Robert Gesink (Hol./Belkin Pro Cycling Team) + 41, 6. Robert Sweeting (USA/5-hour Energy p/b Kenda) + 54,....27. Peter SAGAN (SR/Cannondale Pro Cycling) + 16:25 min