Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. novembra 2011

Piťo by sa mal vo štvrtok podrobiť výsluchu

Zdieľať
kuklaci zasahovali u pitovcov Odporúčame:


Kukláči pri zásahu na piťovcov zadržali Piťa

BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) – Na Okresný súd Bratislava I. už prokuratúra doručila návrh na vzatie do väzby šiestich údajných členov skupiny bratislavského podsvetia, piťovcov.

Muži sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, spáchaného organizovanou skupinou.

„Sudcovi pre prípravné konanie plynie 72-hodinová zákonná lehota na rozhodnutie,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Ako v stredu informovala hovorkyňa generálneho prokurátora Jana Tökölyová, vyšetrovateľ vzniesol obvinenie siedmim ľuďom: Miroslavovi A., Matejovi B., Petrovi M., Ľudovítovi G., Róbertovi M., Andrejovi Š. a Tomášovi K., väzbu žiada u šiestich.

Juraja O. alias Piťa, ktorý je podľa médií šéfom skupiny, obvinili v súvislosti s prípadom vypaľovania áut. Na neho a ďalších troch ľudí podal návrh na vzatie do väzby Úrad špeciálnej prokuratúry na Okresnom súde v Trnave. Výsluchy týchto ľudí, ktorí sú stíhaní pre zločin poškodzovania cudzej veci a zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a iné trestné činy, by mali byť dnes.

Ďalšia časť trestných skutkov skupiny sa viaže na údajne podvodom získané hypotekárne úvery z USA. V tomto prípade vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia PZ SR vzniesol obvinenie siedmim ľuďom. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na vzatie do väzby zatiaľ na päť obvinených. O väzbe voči týmto obvineným bude sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu rozhodovať v piatok v Banskej Bystrici.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Piťo býva v pevnosti, zásah musel byť razantný, tvrdí Lipšic (18. 11. 2011)
 Vo väzbe sú ďalší údajní mafiáni skupiny známej ako piťovci (18. 11. 2011)
 Na trestnom súde leží návrh na väzbu niektorých piťovcov (16. 11. 2011)
 Kukláči zasahovali v dome údajného šéfa skupiny piťovcov (15. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Kampaň 99% platí päť ľudí, vrátane nezamestnaného človeka
<< predchádzajúci článok
Kuvajtský emir zvolal lídrov po útoku na parlament