Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. novembra 2023

Po náletoch vo vojenskej štvrti Gazy zahynulo asi päťdesiat bojovníkov Hamasu, tvrdí izraelská armádaIzraelská armáda tvrdí, že zabila približne 50 bojovníkov z militantnej skupiny Hamas po vykonaní náletov v takzvanej „vojenskej štvrti“ mesta Gaza neďaleko nemocnice ...Zdieľať
israel_palestinians_57176 676x451 9.11.2023 (SITA.sk) - Izraelská armáda tvrdí, že zabila približne 50 bojovníkov z militantnej skupiny Hamas po vykonaní náletov v takzvanej „vojenskej štvrti“ mesta Gaza neďaleko nemocnice Šífa. Referuje o tom spravodajský web news.sky.com.


V súvislosti s touto nemocnicou sa v uplynulých dňoch špekulovalo, že v nej Hamas hromadil zbrane, aby maximalizoval prípadné civilné obete. Militanti z Hamasu to však popierajú.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Izraelčania vo vyhlásení uviedli, že v koordinovanom útoku za účasti pechoty, tankov, ženistov, špeciálnych síl a letectva „pracovali na vyčistení oblasti a neutralizácii teroristickej infraštruktúry, vrátane širokej siete podzemných tunelov“.

Izraelská armáda tiež uviedla, že zhabala dokumenty vojenskej spravodajskej služby, ktoré patria Hamasu. Oblasť je podľa nej „srdcom spravodajských a operačných aktivít“, kde Hamas plánoval útoky zo 7. októbra.

Medzitým militantné hnutie Hamas uviedlo, dosiaľ pri izraelských náletoch zahynulo 10 812 Palestínčanov, z toho 4 412 detí.Zdroj: SITA.sk - Po náletoch vo vojenskej štvrti Gazy zahynulo asi päťdesiat bojovníkov Hamasu, tvrdí izraelská armáda © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéfovia CIA a Mosadu sa v Dauhe stretli s predstaviteľmi Kataru, preberali prepustenie rukojemníkov Hamasu
<< predchádzajúci článok
Španielskeho konzervatívneho expolitika postrelili na ulici do tváre, polícia hľadá páchateľa