Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. novembra 2023

Šéfovia CIA a Mosadu sa v Dauhe stretli s predstaviteľmi Kataru, preberali prepustenie rukojemníkov HamasuV katarskom hlavnom meste Dauha sa vo štvrtok uskutočnilo stretnutie šéfov americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) a izraelskej spravodajskej služby Mosad a predstaviteľov ...Zdieľať
palestinians_israel_25434 c83f50bb59ab4a61a8994fc3bb0e06c1 scaled 1 676x422 9.11.2023 (SITA.sk) - V katarskom hlavnom meste Dauha sa vo štvrtok uskutočnilo stretnutie šéfov americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) a izraelskej spravodajskej služby Mosad a predstaviteľov Kataru.


Diskutovali o prepustení rukojemníkov, ktorých si vzali militanti z hnutia Hamas, výmenou za humanitárnu prestávku a vstup humanitárnej pomoci do Pásma Gazy. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na diplomatický zdroj oboznámený s rokovaniami.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Riaditeľ CIA William Burns, šéf Mosadu David Barnea a katarskí predstavitelia hovorili o navrhovanom pláne prepustiť 10 až 20 civilných rukojemníkov výmenou za trojdňovú prestávku v bojoch, humanitárnu pomoc a umožnenie Hamasu zostaviť a odovzdať zoznam rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy, uviedol zdroj.

V stredu CNN informovalo, že podľa jedného vysokého predstaviteľa USA neexistuje žiadna šanca, že by Izrael súhlasil s trvalou prestávkou v bojoch bez prepustenia značného počtu rukojemníkov.

Viacstranné rozhovory, v ktorých Katar zohráva kľúčovú sprostredkovateľskú úlohu, trvajú už niekoľko týždňov.


Zdroj: SITA.sk - Šéfovia CIA a Mosadu sa v Dauhe stretli s predstaviteľmi Kataru, preberali prepustenie rukojemníkov Hamasu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin už má možno problém s menami, na schôdzke v Astane niekoľkokrát skomolil meno kazašského prezidenta
<< predchádzajúci článok
Po náletoch vo vojenskej štvrti Gazy zahynulo asi päťdesiat bojovníkov Hamasu, tvrdí izraelská armáda