Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. novembra 2023

Ukrajinskú speváčku Džamalu, ktorá v roku 2016 vyhrala Eurovíziu, zaradilo Rusko na zoznam hľadaných osôbRusko zaradilo ukrajinskú speváčku Džamalu, ktorá v roku 2016 vyhrala v pesničkovej súťaži Eurovízia, na zoznam hľadaných osôb. Tlačové agentúry informovali, že umelkyňa, ktorej celé meno je ...Zdieľať
russia_ukraine_eurovision_11136 676x457 20.11.2023 (SITA.sk) - Rusko zaradilo ukrajinskú speváčku Džamalu, ktorá v roku 2016 vyhrala v pesničkovej súťaži Eurovízia, na zoznam hľadaných osôb.


Tlačové agentúry informovali, že umelkyňa, ktorej celé meno je Susana Džamaladinovová, je na zozname uvedená pre porušenie trestného zákona.

Odkaz na rok 1944


Nezávislé ruské médium Mediazona uviedlo, že speváčka je obvinená na základe zákona prijatého minulý rok, ktorý zakazuje šírenie takzvaných falošných informácií o ruskej armáde a bojoch na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na UkrajineDžamala, ktorá je krymskotatárskeho pôvodu, vyhrala v roku 2016 Eurovíziu s piesňou 1944. Jej názov odkazuje na rok, v ktorom Sovietsky zväz masovo deportoval Krymských Tatárov.

Rusko protestovalo


Rusko proti účasti skladby v súťaži protestovalo s argumentom, že porušuje jej apolitickosť. Pieseň však neobsahuje žiadnu konkrétnu kritiku Ruska alebo Sovietskeho zväzu, hoci obsahuje isté náznaky.

Džamala s piesňou vyhrala súťaž takmer presne dva roky po tom, čo Rusko anektovalo Krym.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskú speváčku Džamalu, ktorá v roku 2016 vyhrala Eurovíziu, zaradilo Rusko na zoznam hľadaných osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Uzavretie dohody o prepustení rukojemníkov Hamasu je blízko, myslí si americký prezident Biden
<< predchádzajúci článok
Po znovuzvolení za prezidenta Ruska môže Putin spustiť úplnú mobilizáciu, upozorňuje Danilov