Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júla 2009

Počas dopravnej akcie namerali stovke vodičov alkoholPočas dopravnej akcie, ktorá sa konala od 24. júna do 1. júla na celom Slovensku, zaevidovali policajti množstvo prehreškov vodičov. Pod vplyvom alkoholu prichytili nielen šoférov, ale aj chodcov a ...Zdieľať
BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) - Počas dopravnej akcie, ktorá sa konala od 24. júna do 1. júla na celom Slovensku, zaevidovali policajti množstvo prehreškov vodičov. Pod vplyvom alkoholu prichytili nielen šoférov, ale aj chodcov a cyklistov, a to aj napriek tomu, že akciu polícia vopred avizovala. Počas akcie zistili 8570 priestupkov ako agentúru SITA informoval hovorca prezidenta Policajného zboru Martin Korch, policajti zaevidovali 5442 prekročení rýchlosti, 104 vodičov jazdilo pod vplyvom alkoholu, v 58 prípadoch alkohol namerali aj nemotorovým účastníkom cestnej premávky. Zadržali 858 vodičských preukazov. Akcie sa zúčastnilo vyše 3300 policajtov.


Bezpečnostná akcia bola zameraná hlavne na bezpečnosť cestnej premávky so zreteľom na deti. Policajti kontrolovali aj rýchlosť, požitie alkoholu či ohrozovanie ostatných účastníkov cestnej premávky. Tieto priestupky vodičov sú totiž hlavými príčinami vážnych dopravných nehôd.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Haváriu airbusu okrem Francúzky nikto neprežil, oznámil Joyandet
<< predchádzajúci článok
Podľa lekárov haváriu airbusu prežilo ešte jedno dieťa

Počas dopravnej akcie namerali stovke vodičov alkohol - diskusné fórum čitateľov