Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. februára 2019

Počet obetí nehody autobusu v Severnom Macedónsku stúpol na 15Policajti stoja pri prevrátenom autobuse po tragickej nehode na diaľnici v dedine Laskarci v Severnom Macedónsku v stredu 13. februára 2019.Zdieľať
Policajti stoja pri prevrátenom autobuse po tragickej nehode na diaľnici v dedine Laskarci v Severnom Macedónsku v stredu 13. februára 2019. Foto: TASR/AP
Skopje 16. februára (TASR) - Počet obetí stredajšej nehody autobusu na diaľnici v Severnom Macedónsku stúpol na 15. Oznámili to miestni zdravotníci po tom, ako v sobotu ráno v nemocnici v hlavnom meste Skopje zomrel jeden zo zranených pasažierov.


Autobus v stredu neskoro večer prerazil stredové zvodidlá na diaľnici západne od metropoly Skopje, prešiel do protismeru a po zrútení sa z menšieho svahu sa prevrátil na strechu. Príčina tragickej nehody stále nie je známa.

Prokuratúra uviedla, že výsledky testov preukázali, že vodič autobusu nebol pod vplyvom alkoholu ani drog.

Príslušné úrady požiadali tamojších telekomunikačných operátorov, aby overili, či vodič, ktorý haváriu prežil, v čase nehody nepoužíval svoj mobil.

Po nehode zo stredajšieho večera sa piati zo zranených stále nachádzajú v nemocnici v kritickom stave.

Autobus viezol 51 ľudí, prevažne pracovníkov a študentov z mesta Gostivar, 70 kilometrov západne od Skopje, ktorí sa vracali domov z metropoly.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Český ekonóm P. Záhradník vidí plusy eura aj pre českú ekonomiku
<< predchádzajúci článok
Tunel Šibenik uzavrú pre kontrolu stability svahu a jeho posuvu

Počet obetí nehody autobusu v Severnom Macedónsku stúpol na 15 - diskusné fórum čitateľov