Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. februára 2019

Polícia: Farmárom nebudeme brániť, aby mohli vyjadriť svoj názorNa snímke štart celoslovenskej protestnej jazdy farmárov naprieč Slovenskom do Bratislavy v obci Gyňov, okres Košice-okolie v pondelok 18. februára 2019.Zdieľať
Na snímke štart celoslovenskej protestnej jazdy farmárov naprieč Slovenskom do Bratislavy v obci Gyňov, okres Košice-okolie v pondelok 18. februára 2019. Foto: TASR Roman Hanc
 
Bratislava 19. februára (TASR) – Polícia nebude brániť farmárom vo vstupe do Bratislavy, podmienkou je však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Informovali o tom v utorok na tlačovej konferencii venovanej dopravnej situácii v hlavnom meste zástupcovia Policajného zboru. Nespokojní farmári z celého Slovenska sú na ceste do hlavného mesta, kde chcú s kompetentnými rokovať o situácii v agrorezorte. Časť farmárov na poľnohospodárskych strojoch už do Bratislavy dorazila.


"Určite im nebudeme brániť vyjadriť svoj názor, samozrejme podľa toho, aká bude bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky," povedal policajný viceprezident Róbert Bozalka. Situáciu však komplikujú najnovšie dopravné obmedzenia zavedené kvôli výstavbe diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 a rekonštrukcie ulice Mlynské nivy. Polícia približne na rok zaviedla mimoriadne opatrenia, ktorých súčasťou je posilnenie počtu policajných hliadok, spustenie Call centra či on-line vysielania kamier z najfrekventovanejších úsekov.

Podľa riaditeľa krajského policajného zboru v Bratislave Adriana Pavlíka monitoruje polícia celú cestu poľnohospodárov zo všetkých regiónov až do Bratislavy. "Komunikujeme s mestom Bratislava, aby sme zabezpečili bezpečnosť a plynulosť premávky, a zároveň aby sme im umožnili vyjadriť svoje požiadavky," povedal Pavlík.

Farmári by chceli v hlavnom meste rokovať napríklad s predstaviteľmi ministerstiev vnútra, pôdohospodárstva či vlády o ich situácii a o fungovaní Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Malí a strední poľnohospodári prišli protestovať na traktoroch do Bratislavy aj v júni 2018. V utorok by malo do Bratislavy doraziť až sto traktorov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vlani Sociálna poisťovňa povolila 2976 splátkových kalendárov
<< predchádzajúci článok
Ak sa Netanjahu opäť stane premiérom Izraela, koncom roka príde do SR

Polícia: Farmárom nebudeme brániť, aby mohli vyjadriť svoj názor - diskusné fórum čitateľov