Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

11. januára 2021

Polícia upozorňuje na súťaž o záhradný dom, stránku na Facebooku „lajkli” tisíce ľudí


Tagy: hoax

Podozrivú facebookovú stránku „Nature Future Slovakia”, ktorá existuje len dva dni, „lajklo” už takmer 32-tisíc ľudí a sleduje ju takmer 33-tisíc ľudí. „Zdieľačky” sa často končia ...Zdieľať
11.1.2021  - Podozrivú facebookovú stránku „Nature Future Slovakia”, ktorá existuje len dva dni, „lajklo” už takmer 32-tisíc ľudí a sleduje ju takmer 33-tisíc ľudí.

 

„Zdieľačky” sa často končia podvodom


Ako ďalej Policajný zbor SR upozorňuje na sociálnej sieti, súťaž o záhradný dom, ktorú falošná stránka vyhlásila, má dokonca 39-tisíc zdieľaní. Polícia však upozorňuje, že podobné „zdieľačky” sa často končia podvodom.

„Táto stránka porušuje pravidlá Facebooku. Zdieľanie statusov a príspevkov ako podmienka účasti na Facebooku je samotným Facebookom zakázaná,” vysvetľuje polícia.

 

Umelé získanie fanúšikov


Navyše snímka domu v súťaži podľa polície nepochádza od žiadneho slovenského štúdia, ale je zo spoločnosti Green Retreats Group, ktorá sídli v britskom Buckinghamshire. „Na facebookovej stránke nenájdete oficiálnu stránku firmy, sídlo firmy, jej kontaktné údaje, štatút súťaže či pravidlá súťaže,” zdôrazňujú policajti.

V podobných prípadoch sa podľa polície môže stať, že stránka sa premenuje a jej jediným cieľom je umelé získanie fanúšikov.

„Horší scenár je, že stránka bude postupne kontaktovať viacero ‚účastníkov' súťaže a na základe vymyslenej výhry bude od nich pýtať rôzne zálohy vo forme nižších úhrad, pripadne číslo ich kreditnej karty, kde môže dôjsť k väčším škodám,” dodala polícia.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Polícia upozorňuje na súťaž o záhradný dom, stránku na Facebooku „lajkli” tisíce ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: hoax
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zablokovaný Trumpov účet na Twitteri považuje Merkelová za problém, sloboda prejavu je základné právo
<< predchádzajúci článok
Jedenásť kultúrnych združení a asociácií zverejnilo otvorenú výzvu Želáme Slovensku na zdravie.

Polícia upozorňuje na súťaž o záhradný dom, stránku na Facebooku „lajkli” tisíce ľudí - diskusné fórum čitateľov