Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. októbra 2011

Politológ: Nedohoda je komplikáciou v komplikáciiDnešná nedohoda predstaviteľov parlamentných strán s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom na riešení situácie, ktorá vznikla po nevyslovení dôvery vláde v parlamente je podľa analytika Jána Baránka komplikácia v komplikácii.Zdieľať
iveta radicova Odporúčame:


Prezident sa s lídrami strán nedohodol

Ministri zo SaS zrejme dovládnu až do marca

Robert Fico by po voľbách zostavil vládu sám

 BRATISLAVA 17. októbra  - Dnešná nedohoda predstaviteľov parlamentných strán s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom na riešení situácie, ktorá vznikla po nevyslovení dôvery vláde v parlamente je podľa analytika Jána Baránka komplikácia v komplikácii.

"Prezident naplno využíva svoje ústavné kompetencie. Táto situácia však neprospeje nikomu," povedal dnes Baránek pre agentúru SITA. Nanajvýš to môže podľa neho zbližovať koalíciu s opozíciou.

Najmenej pracné, najlacnerjšie a najmenej komplikované riešenie by bolo podľa Baránka, aby prezident nechal vládnuť kabinet Ivety Radičovej až do marcových predčasných parlamentných volieb.

"Úradnícka vláda by musela prejsť parlamentom, čo je ďalšie zdržovanie," konštatoval v súvislosti s úvahami Gašparoviča, že by do volieb mala krajinu priviesť úradnícka vláda.

Lídri na stretnutí u Ivana Gašparoviča zatiaľ nenašli riešenie, čo bude nasledovať po tom, ako nebola vyslovená dôvera vláde. "Zatiaľ sme tieto ústavnoprávne, by som povedal riešenia, nenašli a preto som povedal, že sa stretneme vo štvrtok večer," povedal prezident.

Stretnutie, ktoré mal Gašparovič spolu s predsedami strán, trvalo asi jeden a pol hodiny, hľadali ústavnoprávne prostriedky, ako vyriešiť tento problém, ktorý dnes je. Situáciu ani odchádzajúci predsedovia strán nekomentovali. "Budeme ďalej rokovať," dodal šéf SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda.

Rovnako nie je isté, akým programom bude pokračovať utorkové rokovanie Národnej rady SR. Podľa šéfa kresťanských demokratov Jána Figeľa o ďalšom pokračovaní parlamentu sa bude hovoriť v utorok.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prezident ratifikoval euroval (17. 10. 2011)
 Pád vlády môže podľa Moody’s ohroziť rating Slovenska (17. 10. 2011)
 Ministri zo SaS zrejme dovládnu až do marca (17. 10. 2011)
 Robert Fico by po voľbách zostavil vládu sám (17. 10. 2011)
 Podľa SaS zmluvu porušili zvyšní koaliční partneri (16. 10. 2011)
 Dzurinda prosil Sulíka o podporu vláde Ivety Radičovej (16. 10. 2011)
 Podľa Jána Figeľa čaká Slovensko neľahké obdobie (15. 10. 2011)
 Parlamentné strany sa nezhodujú na type vlády do volieb (15. 10. 2011)
 Ivan Mikloš odmieta povolebnú spoluprácu so Smerom (14. 10. 2011)
 Schválenie zmien v EFSF posilnilo finančnú stabilitu eura (14. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Pan Ki-mun vyzval al-Asada, aby zastavil zabíjanie v Sýrii
<< predchádzajúci článok
Zisk Citigroup za tretí kvartál vzrástol