22. augusta 2013

Poprad prehral s Poľskom 2:5 na Tatranskom pohári

Na snímke útočník reprezentácie Poľska Leszek Laszkiewicz (vľavo) v súboji pri mantineli s Popradčanom Jakubom Drábekom Foto: TASR/Oliver Ondráš
Poprad 22. augusta (TASR) - V úvodnom zápase 66. ročníka medzinárodného turnaja o Tatranský pohár nestačili hokejisti HC Košice na rakúsky tím Graz 99ers, účastníkovi EBEL ligy podľahli jasne 2:5. Graz viedol v stretnutí už 3:0, góly vicemajstra strelili Dušan Pašek a Richard Jenčík.

Nedarilo sa ani druhému slovenskému extraligistovi, obhajca prvenstva HK Poprad prehral s reprezentačným výberom Poľska rovnako 2:5. V drese domácich sa v 19. minúte za stavu 0:2 presadil v presilovke veterán Arne Kroták, ktorý potom prihral Samuelovi Mlynarovičovi na gól na 2:4. Záverečné slovo mal však v 54. minúte Mikolaj Lopuski.

Tatranský pohár 2013:

Graz 99ers - HC Košice 5:2 (2:0, 2:1, 1:1), doplnkové samostatné nájazdy 2:1

Góly: 9. Day (z trestného strieľania), 16. Lefebvre, 22. Coulombe, 40. Kinasewich, 50. Labelle – 29. Pašek, 54. Jenčík

HK Poprad - Poľsko 2:5 (1:2, 0:2, 1:1), doplnkové sam. nájazdy 1:0

Góly: 19. Kroták, 53. Mlynarovič – 2. Laszkiewicz, 17. Laszkiewicz, 29. Witecki, 38. Kolusz, 55. Lopuski

Tottenham deklasoval Dinamo Tbilisi 5:0, Liberec zvíťazil 3:1