16. septembra 2016

Poprad vyhral v Liptovskom Mikuláši 3:2 v predĺžení

Na snímke hráč Popradu Dávid Bondra.

Na snímke hráč Popradu Dávid Bondra. Foto: TASR/František Iván

Liptovský Mikuláš 16. septembra (TASR) - Popradčania sa mohli už v prvej minúte ujať vedenia, ale Zagrapan pred brankárom Križanom neposlal puk do bránky. Hostia pokračovali v útočnom tempe aj vďaka vylúčeniu domáceho Sukeľa, ale do vedenia sa nedostali.

V druhej časti prvej tretiny sa o slovo prihlásili aj Liptáci. V najväčšej šanci sa ocitol v 13. minúte Kabáč, ktorý neposlal puk do odkrytej Šúrekovej brány.

V úvode tretej tretiny sa domácim podarilo dostať do vedenia. Laco prihrávkou spoza bránky našiel medzi kruhmi Lištiaka, ten z prvej mieril presne do Šúrekovej brány. V 49. minúte hostia vyrovnali na 2:2. Cuttingovu strelu od modrej ešte Križan dokázal zneškodniť, ale následná strela Lichanca skončila v bráne. V záverečných minútach mali oba tímy šancu na plný bodový zisk. Najskôr sa v 53. minúte nepresadil v nájazde Kroták, následne sa Liptákom v početnej výhode o dvoch hráčov nepodarilo skórovať.

O víťazovi stretnutia sa rozhodlo až v samotnom predĺžení. V 63. minúte skončil na trestnej domáci Laco. Poprad v presilovke rozhodil obranu súpera a v 65. minúte dotlačil puk do brány Bondra.
MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
27. Rudolf Huna (Róbert Huna, Richard Huna), 42. Lištiak (Laco, Kadlubiak) - 26. Kroták (Paločko, Pokovič), 49. Lichanec (Cutting, Zagrapan), 65. Bondra. Rozhodovali: Štefík - Lauff, Bogdaň, vylúčení: 8:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2450 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan – Mezovský, Bobček, Šiška, Nádašdi, Moravčík, Kadlubiak, Kadura, Oravec – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – Uram, Sukeľ, Kriška – Laco, Piatka, Lištiak – Brezniak, Kabáč, Števuliak

Poprad: Šúrek – Fabian, Dinda, Kurali, Suchý, Cutting, Pokovič, Václav, Šterbák – Paločko, Zagrapan, Kroták – Tibenský, Mlynarovič, Lapšanský – Lichanec, Troliga, Bondra – Müller, Ježek, Výhonský

Povedali po zápase
Ján Cibuľa, asistent trénera Liptovského Mikuláša:
"Ja si myslím, že diváci videli dobrý zápas. Úvod stretnutia bola trošku opatrný, ale potom sa to rozbehlo. Prehrávali sme, ale potom sme to dotiahli. V tretej tretine sme sa dostali do vedenia, no v oslabení sme to neudržali. V predĺžení Poprad využil šancu v presilovke a zvíťazil. Gratulujem mu k zisku dvoch bodov."

Ľudovít Juriny, asistent trénera Popradu: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Počas celého zápasu bola skvelá atmosféra, za čo patrí divákom patričná vďaka. Myslím si, že to bol pekný hokej na oboch stranách. V predĺžení sme dali gól, máme body, takže je to skvelé a tešíme sa z toho, pretože pre nás sú tieto body veľmi dôležité. Vďaka patrí aj súperovi, ktorý predviedol skvelý výkon."

Volejbal: Slováci začali kvalifikáciu dobre, Izrael zdolali 3:0