Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

14. decembra 2017

Pôrodnica v bojnickej nemocnici dostala nové posteleGynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach má časť nových lôžok. Postele pre mamy i novorodencov získalo ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
 
Bojnice 14. decembra (TASR) - Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach má časť nových lôžok. Postele pre mamy i novorodencov získalo zdravotnícke zariadenie darom, informovala jeho hovorkyňa Radka Križanová.


Štyri nemocničné lôžka s matracom spolu s nočnými stolíkmi a štyri novorodenecké postieľky darovala nemocnici Nadácia COOP Jednota. "Teší ma opätovná spolupráca, vďaka ktorej sa nám podarilo obnoviť časť vybavenia novorodeneckého úseku, a tým zvýšiť komfort mamičiek po pôrode. Aj vďaka takejto pomoci spoločnými silami zvyšujeme úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti v našom regióne," uviedol riaditeľ bojnickej nemocnice Ivan Gašparovič.

Nové vybavenie slúži na oddelení už niekoľko dní. "Mamičky, ktoré mali príležitosť otestovať nové lôžka a postieľky, oceňujú nielen komfortné postele, ale najmä jednoduchú manipuláciu s novorodeneckým lôžkom a možnosť polohovať lôžko do potrebnej úrovne," skonštatovala Križanová.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rezort hospodárstva plánuje v roku 2018 výdavky za 256 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Putin nejde do volieb ako stranícky kandidát

Pôrodnica v bojnickej nemocnici dostala nové postele - diskusné fórum čitateľov