Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. januára 2011

Poslanec SaS chce odstrániť špekulácie s funkčným obdobímMožnosť špekulatívneho predlžovania funkčného obdobia starostami a primátormi chce novelou zákona o obecnom zriadení odstrániť poslanec Richard ...Zdieľať
richard svihura Poslanec SaS Richard ŠvihuraFoto: SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) - Možnosť špekulatívneho predlžovania funkčného obdobia starostami a primátormi chce novelou zákona o obecnom zriadení odstrániť poslanec Richard Švihura zo SaS.


Navrhuje, aby sa v prípade nezvolania a neuskutočnenia ustanovujúceho zasadnutia obecného zastupiteľstva do 30 kalendárnych dní uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie zastupiteľstva automaticky na 30. kalendárny deň od uskutočnenia komunálnych volieb. Ako pripomína, na neférovosť účelového predlžovania funkčného obdobia starostami upozornilo aj Združenie miest a obcí Slovenska, ktoré vlani v decembri starostov a primátorov vyzvalo, aby rešpektovali lehotu 30 kalendárnych dní.

„Po posledných komunálnych voľbách sa vyskytlo viacero prípadov, keď si starostovia a primátori nelegitímne a účelovo predĺžili funkčné obdobie až do 11. januára. Dôvodmi mohli byť vyššie odstupné, ďalší príjem za predĺžené obdobie alebo prijatie ďalších rozhodnutí,“ uviedol Švihura. Návrh novely predloží do Národnej rady SR.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelskí politici sa hádajú pre mimovládky
<< predchádzajúci článok
Starosta Jarovníc Florián Giňa bude zarábať 2 500 eur