Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. apríla 2006

Potápači z Octopusu opäť čistili KuchajduNákupné vozíky, pneumatiky, elektrický gril, plechy a ďalšie predmety, ktoré do vody nepatria, vylovili dnes potápači z klubu Octopus z bratislavskej Kuchajdy. "Je toho dosť, ale každý rok máme ...Zdieľať

BRATISLAVA 29. apríla (WN/SITA) - Nákupné vozíky, pneumatiky, elektrický gril, plechy a ďalšie predmety, ktoré do vody nepatria, vylovili dnes potápači z klubu Octopus z bratislavskej Kuchajdy. "Je toho dosť, ale každý rok máme menej práce," uviedol pre agentúru SITA šéf Octopusu Tomáš Rácz. Kuchajdu od rána čistili štyria potápači, ktorým neprekážalo ani upršané počasie. Zvyknutí sú totiž na omnoho horšie podmienky. Rácz vysvetlil, že po minulé roky im vždy pršalo, dokonca zažili aj sneženie.

Potápači z Octopusu čistia Kuchajdu už dvadsať rokov, pričom len posledných desať oficiálne. Predtým išlo o dobrovoľnú akciu nadšencov potápania. Ako dodal Rácz, pravidelné čistenie jazera sa opláca. Dôkazom sú štatistiky, podľa ktorých sa za posledné roky na Kuchajde nestalo počas letnej sezóny žiadne nešťastie, ktoré by súviselo so znečistením. Na dne sa už totiž neskrývajú rôzne rúrky, či iné predmety, ktoré ohrozovali nič netušiacich plavcov.

Tohtoročná letná sezóna na Kuchajde sa začne 17. júna a potrvá do konca augusta. Na bezpečnosť plavcov budú dohliadať aj záchranári klubu Octopus.

FOTO : SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Princ Harry sa venuje charite pre AIDS v Afrike
<< predchádzajúci článok
Z ortuťových útokov v Bratislave obvinení zatiaľ dvaja mladíci

Potápači z Octopusu opäť čistili Kuchajdu - diskusné fórum čitateľov