Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. novembra 2012

Povodne v Británii zaplavili vyše 800 domovPovodne následkom výdatných dažďov, ktoré už niekoľko dní sužujú Anglicko a Wales, zaplavili vyše 800 domov. Nepriaznivé počasie sprevádzané silným vetrom si vyžiadalo najmenej tri ...Zdieľať
zaplavy LONDÝN 26. novembra (WEBNOVINY) - Povodne následkom výdatných dažďov, ktoré už niekoľko dní sužujú Anglicko a Wales, zaplavili vyše 800 domov.


Nepriaznivé počasie sprevádzané silným vetrom si vyžiadalo najmenej tri obete na životoch.

Zahynula 21-ročná žena, na ktorú padol strom v meste Exeter a muž, ktorý zostal počas stúpajúcej vody uväznený v aute v meste Somerset.

Ďalší muž podľahol svojim zraneniam pri dopravnej nehode za hustého dažďa. Hlavné cestné ťahy na juhozápade Británie ako aj železničné trasy sú uzavreté.

V Cornwalle a susednom Devone museli ľudia pre povodne preventívne opustiť svoje domovy, v dedine Millbrook napríklad dosahuje voda až 1,5 metra.

V dôsledku búrok prišli tisíce domácností o dodávky elektrickej energie. Premiér David Cameron popísal situáciu v tomto regióne ako "šokujúcu" a prisľúbil, že vláda poskytne postihnutých oblastiam rýchlu pomoc.

Meteorológovia predpovedajú pokračovanie dažďov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéf školstva chce trestať súkromnú školu za Figeľov titul
<< predchádzajúci článok
Asmussen odmieta odpisovanie dlhu Grécku