Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. októbra 2007

Požiar chaty Koliesko spôsobil škodu za 20 miliónovPribližne 20-miliónovú škodu spôsobil dnešný požiar chaty Koliesko. Ide o najvyššie položenú chatu v Demänovskej doline - Jasnej v okrese Liptovský Mikuláš. Agentúru SITA o tom ...Zdieľať

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 10. októbra (WEBNOVINY) - Približne 20-miliónovú škodu spôsobil dnešný požiar chaty Koliesko. Ide o najvyššie položenú chatu v Demänovskej doline - Jasnej v okrese Liptovský Mikuláš. Agentúru SITA o tom informoval veliteľ zásahu Jozef Chudovský z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši.

Rozsiahly požiar vypukol približne o 11:30. Po takmer šiestich hodinách sa ho podarilo lokalizovať. Na hasení sa zúčastnilo približne 20 hasičov z HaZZ z Liptovského Mikuláša, Liptovského Hrádku, Ružomberka a jednej záchrannej brigády zo Žiliny, uviedol Chudovský. Pri požiari sa našťastie nikto nezranil.

Presné príčiny vzniku požiaru podľa Chudovského zatiaľ nie sú známe, hasičom sa pri zásahu podarilo z chaty vyniesť desať propanbutánových bômb, čím zabránili explózii. Hasenie dnes hasičským jednotkám v Jasnej sťažoval najmä nedostatok vody pre uzatvorený prívod do hydrantu, ktorý hasiči otvorili až po dvoch hodinách.

Na mieste momentálne hasiči pokračujú v hasiacich prácach. "Jednotky rozoberajú konštrukciu strechy a stien," dodal Chudovský. Minimálne šiesti hasiči podľa neho na požiarovisku zostanú až do rána, aby v prípade potreby mohli opäť zasiahnuť. Hasiči z chaty zachránili len oblečenie a mikrovlnnú rúru.

Chatu Koliesko, ktorá leží v nadmorskej výške 1235 metrov, otvorili v roku 1948. Pred dvanástimi rokmi prešla rekonštrukciou. Je situovaná pri údolnej stanici sedačkovej lanovky na Lukovú - Chopok.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Činnosť zahraničných špiónov sa orientuje na voľby
<< predchádzajúci článok
Krajinu navštívi britská princezná Anna