Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. januára 2019

Pracovné agentúry musia úradu práce predložiť správu o svojej činnostiDo konca marca tohto roka majú agentúry dočasného zamestnávania (ADZ) predložiť ročnú správu o svojej činnosti za minulý rok. Na svojej internetovej stránke ich k tomu ...Zdieľať
Foto: TASR/Henrich Mišovič
Bratislava 14. januára (TASR) - Do konca marca tohto roka majú agentúry dočasného zamestnávania (ADZ) predložiť ročnú správu o svojej činnosti za minulý rok. Na svojej internetovej stránke ich k tomu vyzýva Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.


Agentúram táto povinnosť vyplýva zo zákona o službách zamestnanosti. Správu o svojej činnosti majú agentúry odovzdať ústrediu práce. Vďaka týmto informáciám bude mať ÚPSVR SR lepší prehľad o fungovaní agentúr.

V správe o vykonávaní činnosti musia ADZ uviesť, koľko nových dočasných agentúrnych zamestnancov pridelili užívateľským zamestnávateľom, ale aj to, koľko predčasne ukončilo prácu u užívateľského zamestnávateľa. Taktiež v nej môžu agentúry priblížiť aj problémy z praxe pri prideľovaní dočasných agentúrnych zamestnancov.

Ústredie práce okrem toho preveruje aj to, či agentúra podľa zákona o službách zamestnanosti disponuje aj vlastným imaním v hodnote najmenej 30.000 eur.

Zákon o službách zamestnanosti určuje presne dôvody, pre ktoré môže byť agentúre zrušené povolenie podnikať. Môže sa tak stať v prípade, že nepredloží správu v určenom termíne, neprideľuje dočasných zamestnancov, porušuje zákaz nelegálneho zamestnávania alebo nedisponuje vlastným imaním v určenej výške.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ghosn dostal 7 miliónov eur od spoločnej firmy Nissanu a Mitsubishi
<< predchádzajúci článok
Poľana je najospevovanejším vrchom, povesti sa viažu k Jánošíkovi

Pracovné agentúry musia úradu práce predložiť správu o svojej činnosti - diskusné fórum čitateľov