Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. januára 2006

Praví národniari sa premenujú na Slovenskú vzájomnosťZjednocovanie všetkých národných strán, ktoré sú ochotné zapojiť sa do tohto procesu, dnes schválil Snem Pravej Slovenskej národnej strany (P SNS), ktorý sa zišiel v Bratislave. Ako ďalej pre ...Zdieľať

BRATISLAVA 21. januára (WN/SITA) - Zjednocovanie všetkých národných strán, ktoré sú ochotné zapojiť sa do tohto procesu, dnes schválil Snem Pravej Slovenskej národnej strany (P SNS), ktorý sa zišiel v Bratislave. Ako ďalej pre agentúru SITA povedala Eva Slavkovská z PSNS, na to, "aby sme ukázali, že sa dištancujeme od národných politikov, ktorí sú šovinistickí a nacionalistickí, prijali sme nový názov - Slovenská vzájomnosť". Pri zmene názvu podľa Slavkovskej inšpirovala P SNS štúrovská tradícia. "Chceme ukázať, že na Slovensku národná vzájomnosť musí existovať, keď chceme existovať ako silný štát," uviedla.

Delegáti snemu P SNS, ktorú vedie Víťazoslav Móric, sa podľa Slavkovskej zaoberali aj septembrovými parlamentný voľbami. Zhodli sa, že musia spojiť všetky sily, aby sa národná strana dostala do parlamentu a aby to bola národná strana s moderným národným programom, ktorý je akceptovateľný aj v Európe. Podrobne sa voľbám do Národnej rady SR budú venovať na februárovej programovej konferencii. Zo súčasných národných politických subjektov je P SNS ochotná vo voľbách do NR SR spolupracovať so Zjednotenou Slovenskou národnou stranou, Slovenskou ľudovou stranou, tiež s Kresťanskou ľudovou stranou a so Slovenskou národnou jednotou, konštatovala Slavkovská. Zástupcovia týchto strán sa zúčastnili aj na dnešnom Sneme P SNS.

V súvislosti s avizovaným zjednocovaním národných síl prijala P SNS na svojom dnešnom sneme zmenu stanov. Stanovy sa doplnili o pravidlo, podľa ktorého má strana, čo sa pridá ku Slovenskej vzájomnosti nárok na miesto v predsedníctve strany, dodala pre agentúru SITA Slavkovská.

O integrácii národných síl už rozhodovala rozšírená celoslovenská rada SNJ, ktorá s ňou súhlasila. Rada splnomocnila svojho lídra Stanislava Pánisa, aby vyjednával o zjednotení. Podľa neho by mal vzniknúť nový politický subjekt. Zjednotená SNS sa k integrácii vyjadrí na sneme 4. februára.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Rusku si stovky ľudí pripomenuli výročie Leninovej smrti
<< predchádzajúci článok
Vyjadril úprimnú sústrasť príbuzným obetí leteckého nešťastia

Praví národniari sa premenujú na Slovenskú vzájomnosť - diskusné fórum čitateľov