Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2007

Právnik pôjde za mreže 30 rokov po tom ako vraždilSúd priznal po 30 rokoch vinu 69-ročnému Jeanovi-Mauriceovi Agneletovi, ktorý pred troma desiatkami rokov zavraždil svoju priateľku - dedičku kasína - Agnes Le Roux. Jej telo sa ale nikdy nenašlo. Z ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) - Súd priznal po 30 rokoch vinu 69-ročnému Jeanovi-Mauriceovi Agneletovi, ktorý pred troma desiatkami rokov zavraždil svoju priateľku - dedičku kasína - Agnes Le Roux. Jej telo sa ale nikdy nenašlo. Z vraždy právnika obvinili až v roku 2000 po tom ako iná z jeho expriateliek odvolala alibi, ktoré mu predtým poskytla. Právnik v dôchodkovom veku pôjde za mreže na dvadsať rokov. Rozhodol o tom súd v južnom mestečku Aix-en-Provence. Ten si tiež vypočul, že Agnelet presvedčil slečnu Le Roux aby pri hlasovaní predstavenstva spoločnosti v júni 1977 hlasovala proti svojej matke, ktorá chcela kasíno predať.

Vtedy dvadsaťdeväťročná dedička dostala tri milióny francúzskych frankov. Novým majiteľom kasína sa stal istý Korzičan. Peniaze, nevedno za akých okolností, previedla na Agneletov účet. Keď o rok neskôr bez stopy zmizla, najpodozrivejší - Jean-Maurice Agnelet sa hájil alibi inej svojej milenky. Tá polícii povedala, že v tom čase boli spolu vo Švajčiarsku. V roku 1999 ale Agnesinej matke povedala, že vtedy klamala, čo políciu presvedčilo, aby znovu prípad otvorila.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matku vydieral 15-ročný syn
<< predchádzajúci článok
V Montreale sa začala globálna konferencia o genocíde

Právnik pôjde za mreže 30 rokov po tom ako vraždil - diskusné fórum čitateľov