21. augusta 2009

Pre Armstronga bol piatok v Írsku nesmierne náročný

Americký cyklista Lance Armstrong došiel v hlavnom pelotóne do cieľa 1. etapy trojdňového podujatia Okolo Írska. Preteky, ktoré merali 196 km a viedli z Powerscourtu do Waterfordu, vyhral britský jazdec ...

WATERFORD 21. augusta (WEBNOVINY) - Americký cyklista Lance Armstrong došiel v hlavnom pelotóne do cieľa 1. etapy trojdňového podujatia Okolo Írska. Preteky, ktoré merali 196 km a viedli z Powerscourtu do Waterfordu, vyhral britský jazdec Russell Downing. Sedemnásobný víťaz Tour de France je na svojej prvej súťaži po absolvovaní tohtoročného pokračovania najprestížnejších cyklistických pretekov na francúzskych cestách. Na svojom konte na sociálnej sieti Twitter priznal 37-ročný Armstrong, že piatkové preteky boli pre neho nesmierne náročné: "Hore, dole, vľavo, vpravo, veterno! Cítil som sa, ako keby som dýchal cez slamku. Tenkú slamku." Lance Armstrong sa na írskych cestách predstavil po dlhých 17 rokoch. Celé podujatie má 577 km, pre pretekára tímu Astana je to posledné tohtoročné cyklistické dobrodružstvo. Na trojdňové podujatie ho priviedla aj konferencia o boji proti rakovine, ktorú v pondelok organizuje na hrade v Dubline práve nadácia tohto Američana.