Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. mája 2006

Pre povodne vRumunsku evakuovali ďalších takmer tisíc ľudíTakmer 1000 ľudí evakuovali v pondelok ráno v južnom Rumunsku potom, čo vysoká hladina Dunaja pretrhla na dvoch miestach hrádzu pri dedine Macesu de Jos a zaplavila približne 400 domov. Informovali o ...Zdieľať

BUKUREŠŤ 1. mája (WN/SITA/AFP) - Takmer 1000 ľudí evakuovali v pondelok ráno v južnom Rumunsku potom, čo vysoká hladina Dunaja pretrhla na dvoch miestach hrádzu pri dedine Macesu de Jos a zaplavila približne 400 domov. Informovali o tom miestne úrady. "Celkovo 984 ľudí v pondelok ráno opustilo svoje domovy, aby našli útočisko v susedných dedinách, keď sa voda rýchlo dostávala do Macesu de Jos," povedala pre tlačovú agentúru AFP Mihaela Mocanuová, hovorkyňa okresu Dolj. Miestne úrady v pondelok vyhlásili pohotovosť aj v neďalekých dedinách Bistret a Plosca, ktoré tiež zaplavovala voda. Upchať narušenú hrádzu v Macesu de Jos sa v pondelok snažili stovky vojakov a policajtov.

Povodne, ktoré Rumunsko zasiahli začiatkom apríla, postihli približne 16 tisíc ľudí, ale podľa ministerstva vnútra sa už 2 tisíc z nich vrátilo do svojich domovov. Pri Dunaji a jeho prítokoch sa v posledných týždňoch pretrhlo približne 20 hrádzi.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spadol vrtuľník prevážajúci pacienta, dvaja kriticky zranení
<< predchádzajúci článok
Olmert zverejnil mená členov novej vlády za Kadimu

Pre povodne vRumunsku evakuovali ďalších takmer tisíc ľudí - diskusné fórum čitateľov