Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. apríla 2013

Pre štrajk zrušila Lufthansa takmer všetky letyNemecká letecká spoločnosť Lufthansa zrušila v pondelok pre štrajk svojich zamestnancov takmer všetky domáce, európske a diaľkové lety na šiestich letiskách v Nemecku. Z takmer 1 800 ...Zdieľať
lufthansa FRANKFURT 22. apríla (WEBNOVINY) - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa zrušila v pondelok pre štrajk svojich zamestnancov takmer všetky domáce, európske a diaľkové lety na šiestich letiskách v Nemecku.


Z takmer 1 800 plánovaných pondelňajších letov uskutočníme iba 20 na krátku a strednú vzdialenosť a 12 diaľkových letov, povedal hovorca spoločnosti pre agentúru AFP.

Letisko vo Frankfurte, ktoré spoločnosť Lufthansa využíva najviac, vybaví v pondelok iba šesť z celkových 50 letov a z Mníchova sa uskutočnia tri zo 17 liniek.

Odborová organizácia Verdi zvolala štrajk po tom, ako tri kolá rokovaní s vedením podniku skončili bez výsledku. Verdi požaduje zvýšenie platu pre pozemný personál spoločnosti, zamestnancov rôznych divízií, ako aj posádku lietadiel o 5,2 %.

Vystupňovanie sporu môže spôsobiť dopravný chaos v najväčšej európskej ekonomike a objavil sa mesiac po tom, ako bola Lufthansa prinútená zrušiť takmer 700 z celkových 1 800 letov v dôsledku poldňového výstražného štrajku.

Štrajk spoločnosti Lufthansa v roku 2012

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž podpaľoval kontajnery, policajtom sa vyhrážal bombou
<< predchádzajúci článok
Holandské mesto uzavrelo všetky stredné školy, hrozil útok