Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. júna 2015

Predčasné monzúnové dažde pripravili o život najmenej 81 ľudíSilné predčasné monzúnové dažde usmrtili v západoindickom štáte Gudžarát najmenej 81 ľudí a priniesli nešťastie tisícom obyvateľov vyhnaných zo svojich ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Naí Dillí 26. júna (TASR) - Silné predčasné monzúnové dažde usmrtili v západoindickom štáte Gudžarát najmenej 81 ľudí a priniesli nešťastie tisícom obyvateľov vyhnaných zo svojich zaplavených domov. Informovala o tom dnes agentúra AP.


Predstaviteľ indických jednotiek určených na zásahy pri katastrofách uviedol, že takmer 9000 ľudí evakuovali na vyššie položené miesta v najhoršie zasiahnutých okresoch štátu, teda v Amreli, Rádžkote a Bhávanagare, ktoré pred príchodom monzúnových dažďov trpeli suchom.

Podľa slov predstaviteľa k väčšine úmrtí došlo vtedy, keď ľudí zmietla záplavová voda a zavalili zosuvy pôdy, alebo ich pochovali zrútené domy.

Monzúnové dažde prišli do západných a severných častí Indie o niekoľko dní skôr, ešte pred zvyčajným začiatkom monzúnového obdobia.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd rozhodne, či bol Andrej Babiš vedený vo zväzkoch ŠtB neoprávnene
<< predchádzajúci článok
Poslanci sa po roku vrátili k zákonu o profesionálnych vojakoch

Predčasné monzúnové dažde pripravili o život najmenej 81 ľudí - diskusné fórum čitateľov