03. marca 2017

Prekvapenie na ATP: Kyrgios vyradil vyradil svetovú dvojku Djokoviča

Austrálsky tenista Nick Kyrgios.

Austrálsky tenista Nick Kyrgios. Foto: TASR/AP
Acapulco 3. marca (TASR) - O prekvapenie sa na turnaji ATP v mexickom Acapulcu postaral austrálsky tenista Nick Kyrgios, ktorý vo štvrťfinále vyradil svetovú dvojku Srba Novaka Djokoviča v dvoch setoch 7:6 (9), 7:5.

Dvanásťnásobný grandslamový víťaz a Kyrgios si vo svojom prvom vzájomnom stretnutí držali v prvom sete servis až do tajbrejku. V ňom dokázal najvyššie nasadený hráč turnaja Djokovič odvrátiť tri setbaly, ale napokon ho prehral pomerom 9:11. Do tajbrejku smeroval aj druhý set, no v 12. geme Kyrgios čistou hrou prvýkrát v zápase prelomil súperovo podanie a po 1:48 h sa mohol radovať z postupu do semifinále. Šiesty hráč "pavúka", ktorému patrí vo svetovom rebríčku 17. priečka, sa stretne s Američanom Samom Querrym.

"Je to veľké víťazstvo," vychutnával si triumf Kyrgios, ktorý sa v zápase blysol 25 esami. "Bol som trochu nervózny, lebo som vedel, že publikom bude na strane Novaka. Je to jeden z najlepších tenistov histórie, no ja som hral sebavedomo. Podanie je mojou najsilnejšou zbraňou a dnes mi vychádzalo parádne," citovala 21-ročného Austrálčana agentúra AP. Zaujímavosťou je, že Kyrgios dokázal v minulosti zdolať aj Rogera Federera a Rafaela Nadala takisto v prvom vzájomnom súboji.