Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. apríla 2006

Prezident podpísal novelu zákona o štátnej službePrezident Ivan Gašparovič podpísal novelu zákona o štátnej službe, ktorou sa od júna ruší Úrad pre štátnu službu. Urobil tak po tom, ako sa v stredu stretol so šéfom úradu Ľubomírom Plaiom, ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. apríla (WN/SITA) - Prezident Ivan Gašparovič podpísal novelu zákona o štátnej službe, ktorou sa od júna ruší Úrad pre štátnu službu. Urobil tak po tom, ako sa v stredu stretol so šéfom úradu Ľubomírom Plaiom, čo agentúre SITA potvrdil aj hovorca hlavy štátu Marek Trubač. Prečo prezidentská kancelária o stretnutí neinformovala vysvetlil tým, že išlo o pracovné stretnutie.

Krátko po schválení normy prezident váhal, či ju má podpísať alebo nie. Chcel si ju dôkladne preštudovať a hovoriť aj s Plaiom. Chcel zistiť, čo všetko už bolo vynaložené pre to, aby úrad fungoval. Niekedy však podľa neho úrad bránil dobrému fungovaniu vedúceho pracovníka s ostatnými zamestnancami. "Ja napríklad tu v kancelárii (prezidenta) by som nemohol zobrať takých ľudí, ktorým dôverujem a ktorí chcú pre mňa pracovať. A možno by lepšie kancelária fungovala. Ale mohol by som ich zobrať, len keď mi to odporučí tento úrad," konštatoval v minulosti.

Parlament schválil novelu na marcovej schôdzi. Poslanci v nej uzákonili, aby úrad po štyroch rokoch svojej existencie zanikol. Tento pozmeňujúci návrh predložil poslanec za SDKÚ Zoltán Horváth. Podľa neho totiž úrad už od začiatku svojej existencie nenapĺňal očakávania a namiesto toho, aby sa stal garantom dobre fungujúcej a profesionálnej štátnej služby, stal sa jej príťažou. Dňom zrušenia Úradu pre štátnu službu prejdú jeho práva a povinnosti vrátane práv a povinností zo štátnozamestnaneckých pomerov a pracovnoprávnych vzťahov zamestnancov na Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Judáš vraj zradil Ježiša na jeho žiadosť
<< predchádzajúci článok
Prešovskí zdravotníci sa pripojili k štrajku